Beslenme Durumunun Saptanması

468,75 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
625,00 TL
Stok Adedi: 4

Tükendi

Stok Alarmı

Beslenme; bireyler, sağlık bilimleri öğrencileri ve profesyonelleri, araştırmacılar, sağlık hizmetleri danışmanları, uluslararası sağlık organizasyonları ve devlet kurumlarının ilgisi açısından ilginin gittikçe arttığı bir konudur. Doğum öncesinden başlayıp hayatın sonuna kadar sağlıklı kalmanın temelidir. Yaşam süresi boyunca, iyi beslenme, bedeni büyüme ve gelişme için hazırlar. İyi beslenme okulda etkin öğrenme ve verimli bir yetişkinliğe hazırlık için temel teşkil eder. Yaşam boyunca enfeksiyonları ve hastalıkları önleyebilecek sağlam bir bağışıklık sistemi için esastır. İyi beslenme bedeni sağlam bir şekilde inşa eder ve sürdürürken, kötü beslenme bedeni kararsız bir şekilde inşa eder ve bu durumu sürdürür.

Bireylerin beslenme durumunu iyileştirmek, sağlığı iyileştirmek ve sağlık harcamalarını düşürmek için maliyeti en mantıklı yatırımlardan biri olmakla beraber, beslenmenin bu bahsedilen sonuçlara ve maliyete olan katkılarını ölçebilen araştırmalar sınırlıdır. Toplumun beslenme ihtiyaçlarını sayısallaştırabilmek; sonuçları iyileştirecek ve maliyetleri düşürecek en etkin eylemlere öncelik verilebilmesi ve bazı boş noktaların doldurulabilmesi amacıyla yüksek kaliteli, kanıta dayalı araştırmalar ve bir bilgi devrimi gerektirir. Araştırmacıların iki geniş kavrama odaklanma ihtiyacı olacaktır. Birincisi, bazı sonuçların halihazırda görülebilir olduğu ve diğerlerinin açıkça görünür olmadığının bilinciyle mevcut ve iyileşen beslenme durumlarında gerçekten nelerin ölçüt olarak sayıldığını sayısallaştırmalıdırlar. İkincisi, iyileşmiş beslenme durumunun ölçütleri olarak saydıklarımızdan ölçüm değişikliklerine yeteri kadar olmayanları tespit etmelidirler.

Sağlık bilimleri öğrencileri olarak, toplumların beslenme ihtiyaçlarını sayısallaştıracak ve beslenmenin oynadığı değerli rolü gösteren ölçüm araçları geliştirecek sağlık ve beslenme ile ilgili araştırmaya katılma fırsatınız var. Sağlık bilimlerinin gelecekteki liderleri olarak, yüksek kaliteli araştırma ile ölçülen beslenmenin rolünün aktarılması, öncelikli alanların tespit edilmesinde kullanılan araştırma sonuçları ile hedeflerin belirlenmesi ve değişim için eylemler oluşturulması gibi ek sorumluluklarınız var.

Bazı beslenme programları sağlığın iyileştirilmesi ve/veya sağlık maliyetlerinin düşürülmesinde diğerlerinden daha başarılı olacaktır. Etkinliği düşük program sonuçları, yetersiz sonuçların asıl nedeni üzerinde çalışma ve daha kuvvetli, daha sağlam beslenme programları geliştirme için eğitimli profesyonele kritik düşünme kabiliyetini kullanma fırsatı verir. Beslenme ve sağlık sonuçları arasındaki ilişkinin tanımlayıcı veya kararsız olduğunu ayrıştırabilmek için doğru araçları geliştirebilmemiz, kesin durum saptaması ve kanıta dayalı araştırma üzerinden mümkündür.

Ulusal veya uluslararası bir beslenme savunucusu olarak, akademik eğitiminizi sadece kariyerinizi şekillendirmek için değil, aynı zamanda da gelişmiş ve gelişen dünyada yaşayan bağımsız bireylerin ilerideki sağlık durumları için kullanabilirsiniz. Beslenme Durumunun Saptanması: Klinik Uygulamalar ve Araştırma Uygulamaları eserini rehberiniz olarak kullanarak, kendinizi mevcut ve gelecek nesillerin hayatlarını iyileştirme yolundaki ortak zorlukları karşılamada ihtiyaç duyulacak araştırma temelli yeniliklerin geliştirilmesi ve desteklenmesine adayınız.

Yayınevi : EMA Tıp Kitabevi
Yazar : Melissa Bernstein
Barkod : 9786257849326
Boyut : 20x22
Sayfa Sayısı : 546
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Yılı : 2021
Cep Boy : Hayır
1. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.