Athena’nın İntikamı

25,50 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
30,00 TL
Öne Çıkan Bilgiler

Sekiz kitaplık "Çocuklar İçin Felsefe: Geniş Omuzlu Platon`un Maceraları" serisinin altıncı kitabı Athena`nın İntikamı`nda, Olimpos`ta büyük bir eğlence düzenlenir; ancak Güneş Tanrısı Apollon katılmamıştır çünkü koruma altına aldığı Geniş Omuz için endişelenmektedir. Sokrates`in karısı Santippe, felsefenin gereksizliğini ve kocası gibi filozofların işe yaramaz tembeller olduklarını sürekli tekrar etmektedir. Apollon, Geniş Omuz`un bu sözlerden olumsuz etkilemesinden korkmaktadır ve Bilgelik Tanrıçası Athena`dan yardım ister. Athena, Geniş Omuz`un ve Santippe`nin rüyalarına girip onları geçmiş ile gelecek arasında eğlenceli seyahatlere götüre

Tükendi

Stok Alarmı

Sekiz kitaplık "Çocuklar İçin Felsefe: Geniş Omuzlu Platon`un Maceraları" serisinin altıncı kitabı Athena`nın İntikamı`nda, Olimpos`ta büyük bir eğlence düzenlenir; ancak Güneş Tanrısı Apollon katılmamıştır çünkü koruma altına aldığı Geniş Omuz için endişelenmektedir. Sokrates`in karısı Santippe, felsefenin gereksizliğini ve kocası gibi filozofların işe yaramaz tembeller olduklarını sürekli tekrar etmektedir. Apollon, Geniş Omuz`un bu sözlerden olumsuz etkilemesinden korkmaktadır ve Bilgelik Tanrıçası Athena`dan yardım ister. Athena, Geniş Omuz`un ve Santippe`nin rüyalarına girip onları geçmiş ile gelecek arasında eğlenceli seyahatlere götürerek onlara felsefenin önemini anlatmaya çalışır. Peki, tüm bunlar Santippe`nin kişiliğini biraz olsun yumuşatabilecek midir?

Bu hikaye Plutarkhos ve Aulus Gellius gibi eski tarihçilerin aktardığı kısa öykülerden esinlenerek Antik Çağ filozoflarının hayatlarına ışık tutmaktadır.

"Çocuklar İçin Felsefe: Geniş Omuzlu Platon`un Maceraları" serisi geniş omuzlu, küçük Platon`un maceraları aracılığıyla genç okuyucuların ilgisini Batı felsefesinin klasiklerine çekmeyi ve onları felsefeye yakınlaştırmayı amaçlamaktadır. Her bir kitap, felsefenin beşiği sayılan Antik Yunan döneminin eserlerine veya olaylarına dayandırılmıştır. Serinin temel esin kaynağı, Platon`un kaleme aldığı, Sokrates`in de görüşlerini içeren Sokrates`in Savunması, Devlet ve Şölen gibi eserlerdir. Bunların yanısıra, metinleri günümüze ulaşamasa da, ünlü Antik Yunan tarihçilerinin hikayelerinde can bulan, Thales, Anaksimenes ve Zenon gibi filozofların görüşlerine de bu renkli, eğlenceli ve eğitici maceralarda yer verilmiştir.

Boyutlar (cm)
16 x 22 x 0
Ağırlık (Kg)
105
Teslimat Bilgisi
Genellikle 5-6 gün içinde kargoya verilir.
1. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.