Aşka Dair

148,80 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
240,00 TL
Stok Adedi: 19

Tükendi

Stok Alarmı

Şair, yazar, akademisyen, gazeteci, psikiyatrist, avukat, eleştirmen, felsefeci, oyuncu, ressam… Kendi alanlarında otorite olan 16 kişi ile A. Akif Poroy’un yapmış olduğu söyleşiler bu kitapta bir araya geldi. 

“Aşka Dair” akla gelen ya da gelmeyen ne varsa bu söyleşilerde konuşuldu, tartışıldı. Divan edebiyatından Türk edebiyatına, şiire, destanlardan aşk efsanelerine, Leyla ve Mecnun’un, Ferhat ile Şirin’in, Kerem ile Aslı’nın, Tristan ile İsolde’nin sonunda kavuşmanın olamadığı romantik aşklarından ticarileştirilmiş aşklara kısacası aşkın tarihi konuşuldu.

Freud’dan Fuzûli’ye, Kanuni’den Nedim’e, Karacaoğlan’a aşkı yazan, aşkı anlatan isimlerden isimsiz halk şiirlerine, köy seyirlik oyunlarına, toplumun aşka ve kadın-erkek ilişkilerine bakışı irdelendi. Sanatın her çeşidinin aşka, cinselliğe bakışı, sanat tarihinin, siyasi tarihin ve güncel yaklaşımların aşka ve cinselliğe yaklaşımı tartışıldı. 

Kendi alanlarında uzman olan bu kişilerin yaşam deneyimleri, kültür birikimleri ve felsefi düşünceleri bu sohbetlere yansıdı. Anılardaki diyalektik aforizmalar olarak nitelenebilecek sohbetleri keyifle ve bazen de tekrar tekrar okuyacaksınız.

Yayınevi : İon Mimarlık Yayınları
Yazar : Kolektif
Barkod : 9786058254152
Boyut : 13x21
Sayfa Sayısı : 284
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Yılı : 2022
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.