Antonio Cosentino’nun Objektifinden İstanbul Atlası Gültepe - Kınalı 1996 - 2023

324,00 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
360,00 TL
Stok Adedi: 39

Tükendi

Stok Alarmı

İstanbul Atlası, İstanbullu sanatçı Antonio Cosentino’nun 1996-2023 yılları arasında İstanbul’un iç çeperlerindeki mahallelerde çektiği binlerce fotoğraf arasından şahsen yaptığı bir seçkiden oluşuyor. Gündelik yaşamını Gültepe’deki  atölyesi ile Kınalıada arasında geçiren görsel sanatçı kentin kıvrımlarında yakaladığı canlı görünümü kendine mal ederek onunla başa çıkmanın yollarını arıyor.

Dışarıyı ve içeriyi, atılanı ve alınanı ustalıkla aynı düzlemde buluşturan Cosentino İstanbul’da ne vaktiyle ne de sonradan “hit” olmak gibi bir nitelik taşımayan mahallelere otuz yıldır fotoğraf seferleri gerçekleştiriyor. Bu devamlılık ve geçerken uğranan yabancılık ile seyahatin farklı aşamalarında ne göreceğini bilen aşinalık arasında kurduğu denge atlasın  dokusunu oluşturuyor. Ve fotoğraflara; kent, mimarlık, mekân ve toplumsal dönüşüm odağında değerli yazarlar eşlik ediyor. 

İstanbul Atlası, bir yandan İstanbul’un 30 yıllık yaşam canlılığına ve mekânlarına tanıklık ederken bir yandan da fotoğraf sanatının kıymetini bizlere sunuyor…

Yayınevi : İBB Yayınları
Yazar : Antonio Cosentino
Barkod : 9786057260550
Boyut : 21x26
Sayfa Sayısı : 240
Cilt Tipi : Ciltli
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Yılı : 2023
Cep Boy : Hayır
1. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.