Aforizmalar

99,20 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
160,00 TL
Stok Adedi: 3

Tükendi

Stok Alarmı

Hayatın olumsuz hamlelerine karşı insanoğlunun sahip olabileceği en üstün kalkan bilgeliktir! Bilgeliğe giden pek çok yol vardır ve bu yollar içinde en parlak yollardan biri özlü sözlerin dâhiyane dünyasına girmektir!
Kişi, aforizmaların dünyasına girdiği zaman farklı bir boyuta geçer. Burası bir farkındalık dünyasıdır, daha önce fark edilmeyen pek çok şey buradadır; burası bir yoğunlaşmış düşünce bahçesidir, bazen yüz sayfalık bir kitabın içindeki temel fikir çok şık bir cümleyle ya da çok basit bir söylemle bu bahçede yer alır. Özlü sözler kişiye zamanda bir sıçrayış yaptırır ve belki on yıl sonra edinebileceği bir fikri adeta onu geleceğe ışınlayarak ona altın bir tepside sunar. Evet, özlü sözler kişinin zihninde evrimsel yavaş bir gelişme değil devrimsel hızlı bir sıçrayış yaparlar!
Elinizdeki bu kitap, Dünya Aforizmalar Albümü’nde yer almak için yazarın İngilizce olarak yazdığı ve dünyanın pek çok yerinde pek çok farklı alanda kullanılan özlü sözlerinin bir kısmının Türkçe versiyonudur.
Ralp Waldo Emerson, Konfüçyüs, Herakleitos, Shakespeare, Friedrich Nietzsche, Oscar Wilde, Lao Tzu, Dalai Lama, Abraham Lincoln, Gandhi gibi pek çok yazar, düşünür, felsefeci, devlet adamı ya da ruhsal öğretmenin bizlere sundukları harika özdeyişlerin yanında bu kitaptaki özlü sözler de dünyaya
düşüncelerimizin, fikirlerimizin insanoğlunun zihinsel yükselişine bir katkı yapmak adına sunuluşudur. İnsanoğlu ne kadar erken bir yaşta bilgeliğin kapısından içeri girerse, insanlık da bu kaotik evrende varoluşunu koruma bağlamında o kadar şanslı olacaktır!

Yayınevi : Siyah Beyaz Yayınları
Yazar : Mehmet Murat İldan
Barkod : 9786257623360
Boyut : 13x21
Sayfa Sayısı : 360
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Yılı : 2022
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.