Addıe Larue’nün Görünmez Hayatı

680,00 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
850,00 TL
Stok Adedi: 241

Tükendi

Stok Alarmı

HATIRLAMAYACAĞI

BİR HAYAT.

SİZİNSE 

ASLA UNUTAMAYACAĞINIZ

BİR HİKÂYE.

“Sana karanlık çöktükten sonra

cevap veren tanrılara asla dua etme.”

Fransa, 1714; genç bir kız olan Adeline, umutsuzluğa düştüğü bir anda tehlikeli bir yabancıyla karşılaşır ve korkunç bir hata yapar.

Bu yabancıyla yaptığı anlaşmanın sınırlarını fark ederken –sonsuza dek yaşayacak ama kimse tarafından hatırlanmayacaktır– elindeki her şeyi kaybeden Addie, küçük köyünü terk etmeye karar verir.

Öte yandan hâlâ kurulacak hayaller, yaşanacak bir hayat vardır ve Addie sonsuza dek yalnız kalmak üzere lanetlenmiş olsa da onu çağıran kocaman dünyada heyecan ve tatmin bulmaya kararlıdır.

Tam olarak yalnız değildir aslında; anlaşma yapmış olduğu karanlığın tanrısı, çekici Luc, her yıl doğum gününde onu ziyarete gelir ve Addie’ye ruhunu teslim etmeye hazır olup olmadığını sorar. Aralarındaki karanlık ve heyecanlı oyun, yüzyıllara yayılır. Bu arada Addie tarihe tanıklık eder; okyanusları geçip çeşitli hayatlara dokunurken, benliğini geri kazanmak için mücadele verir.

Addie üç yüz yıl sonra bir kitapçıya girip onu hatırlayan biriyle karşılaşınca, birdenbire her şey değişir.

“Schwab fantastik kitaplarıyla seviliyor ancak türe yepyeni bir soluk getiren ve son derece tatmin edici olan bu romanı onun daha da geniş ve sadık bir okuyucu kitlesi edinmesini sağlayacak.”

Amazon Book Review

“Addie LaRue unutulmakla lanetlenmiş biri olarak en keyifli ve unutulmaz karakter.”

Neil Gaiman

“Kendimi bu kitaba öylesine kaptırdım ki gerçek dünyayı tamamen unuttum.”

Jodie Picoult

“Victoria Schwab sizi aşkla, kaybedişle, sanatla ve savaşla dolu yüzyıllar boyunca baş döndürücü ve sürekli değişen bir maceraya çıkarıyor.”

Naomi Novik, Kökler ve Kış Büyüsü kitapları ile Temeraire serisinin yazarı

“Karanlık ve ışık, efsane ile gerçeklik arasında mükemmel bir şekilde asılı duran bir kitap. Bu roman ironik bir şekilde unutulmaz.”

Alix E. Harrow

“Bu, ömrünüz boyunca yalnızca bir kez karşılaşacağınız türden bir kitap… Zamana, kadere ve hatta ölümün kendisine meydan okuyan neşeli bir isyan ve hepsini fethedecek kadar büyük olan tek sihrin aşk olduğuna dair güçlü bir hatırlatma.”

Peng Shepherd

“Sonu beni kalbimden vuran, güzel ve düşündürücü bir roman.”

Buzzfeed

“Schwab bu kadar uzun süre yalnız kalmanın ne demek olduğunu güzel bir şekilde keşfediyor, öyle ki sonunda görünür hale gelmek sarsıcı ve ürkütücü... Addie tüm engellere rağmen dünyada iz bırakmayı başaran, bağımsız ve büyüleyici bir karakter.”

USA Today

“Schwab’ın yazım tarzı samimi ve etkileyici; geçmişte geçen paragraflar size sık sık onları mum ışığında okuyormuşsunuz hissi veriyor… Kitap, kadınların yazılı tarihten silinmesi üzerine zarif ancak gönderme içermeyen bir yorum; Addie LaRue’nün bir metafor olduğunu asla düşünmüyorsunuz. O, kendi hayatına tanıklık ederken kelimenin tam anlamıyla fark edilmek için savaşan bir kadın ve ben onu baştan sona destekledim.”

New York Times Book Review

“Kurgu edebiyat türüne yakışacak bir ustalık. V. E. Schwab’ın Addie LaRue’nün Görünmez Hayatı adlı kitabı sadece kendi türüne göre değil; her tür açısından harika bir kitap, nokta. Muhteşem, sürükleyici bir hikâye... Schwab kapsayıcı, tutkulu, titiz bir yazar ve ne karakterlerinin ne de okuyucularının paçayı sıyırmasına izin veriyor... Bu kitap farklı tarzları harmanlamakla kalmıyor, türünün de ötesine geçiyor.”

Chicago Review of Books

 

“Kapsamlı ve son derece yürek parçalayıcı... Hem üzücü hem de umut verici. Son yüz sayfayı gece geç vakit nefesim kesilerek ve hıçkıra hıçkıra ağlayarak okudum. Çok güzel yazılmış.”

Book Riot

 

“Onun varlığını inkâr eden bir dünyada gelişmek için savaşan bir kadının olağanüstü, türe meydan okuyan destanı… Çok çarpıcı.”

Shelf Awareness

 

“Bir klasik olmak bu büyüleyici hikâyenin kaderinde var.”

Greatist

 

“Bu sürükleyici roman kişinin dünyaya damgasını vurma konusundaki çaresiz arzusu hakkında acı verecek kadar dokunaklı bir romantik fantezi.”

Oprah

 

Faust’un farklı cinsiyetteki bir başkarakterle yazılmış versiyonu ve aynı zamanda unutulmaz bir aşk hikâyesi.”

New York Journal of Books

 

“İyi yaşanmış bir hayata sahip olmanın ne anlama geldiğine dair özenli bir inceleme.”

Manhattan Mercury News (Kansas)

 

“Schwab’ın yarattığı ahlaki açıdan en karmaşık ve sürükleyici karakterlerden biri olan Addie, yüzyıllar boyunca hayalet gibi seyahat ederken türlü maceralara atılıyor.”

Bookmarks Magazine

 

“Bu kitabı okurken çok duygulandım. Kendi bağlılıklarımı, doğuştan gelen benlik algımı, sevgi, acı ve ihtiyaç üzerine düşüncelerimi gözden geçirdim.”

Historical Novel Society

 

“Geniş kapsamlı ama olağanüstü derecede samimi, karanlık ve seksi ancak romantik ve yürek burkucu.”

Rebecca Roanhorse

 

“Zengin ve tatmin edici.”

Kirkus Reviews

“Çok etkileyici.”

Publishers Weekly

“Destansı.”

Library Journal

“Son derece romantik ve inanılmaz derecede detaylı.”

Booklist

“Bu zor zamanlarda yardımımıza koşan hoş bir sürpriz; merhem niyetine okunacak bir kitap.”

BookPage

“Addie, Schwab’ın daha önce yazdığı hiçbir şeye benzemiyor; destansı ama samimi, kapsamlı ama konusu dağılmıyor... Addie bize bir şey gösteriyorsa, o da eylemlerimizin ve etkileşimlerimizin etkisinin tahmin edebileceğimizden daha büyük ve daha uzun süreli olabileceği. Biz de Addie’nin yüzündeki yedi çil gibi kendi takımyıldızlarımızı yaratıyoruz ve bu karanlık günlerde yaşarken, Addie’yi benimkine eklediğim için kendimi daha parlak hissediyorum.”

Slate

“Son zamanlarda yayımlanan kitaplar arasında en itici güce sahip, zorlayıcı ve büyüleyici romanlardan biri.”

Washington Post

“Bu zekice hikâye, sizi günlük yaşamda daha büyülü anlar yaşamak için sevgiyle ve özlemle gülümsetecek.”
CNN

“Addie LaRue’yü bitirdiğimde derin bir merak duygusuyla arkama yaslandım. Schwab’ın sözleri büyülerini örmüş ve beni kendisine hayran bırakmıştı... Dokunaklı ve güzel bir roman... Addie LaRue, okurken içinizde bir kıvılcım yakıyor. Hissetmedikten sonra okumanın anlamı nedir ki zaten?”

The Nerd Daily

“Büyüleyici bir romantik macera.”

Business Insider

“Bir kariyer zaferi... Schwab her zamanki lirik yazımıyla karşımızda. Addie LaRue’nün Görünmez Hayatı ahlaki açıdan karmaşık, büyüleyici karakterleri, sihrin eşsiz bir şekilde kullanılmasıyla şüphesiz uzun süre en sevilen kitaplar arasında yerini alacak. Addie romantizm ve tarihi, fanteziyi ve canavarlığı harmanlayarak türe meydan okuyor. Zamanın zirvesine ulaşan, yaşayan herkesten daha çok şey görüp geçirmiş genç (ve aynı zamanda teknik olarak çok yaşlı) bir kadına odaklanıyor. Romantik, tutkulu ve meydan okurcasına, kasıtlı olarak umut verici. Destansı ve samimi, öyle ki insana sanatın ne olduğunu sorgulatıyor... Schwab, kendi türünde ürün veren en yetenekli yazarlardan biri... Bu kitabın başarısı, açıkçası hayranlık uyandırıyor.”

Tor

“[Schwab] güzel yazımını esnetiyor ve unutulmaz bir masala zemin hazırlıyor.”

SyFy Wire

“Şiirsel ve yürek parçalayıcı bir roman olan Addie LaRue’nün Görünmez Hayatı, zamanda yolculuk hikâyeleri, tarihî kurgu ve fantastik edebiyat hayranları için mükemmel bir tercih.”

The Register-Herald

“Talihsiz aşk, sihir ve karanlık bir iblisle pazarlık hikâyesi, Addie LaRue’nün Görünmez Hayatı’nı yaşamınızdaki hayalî âşık için mükemmel bir kitap yapıyor!”

The Mary Sue

“Yıllardır proje aşamasında olan bir başyapıt ama gerçekten her sayfa bekleyişe değdi... Son kelimeyi okuduktan sonra da uzun süre unutamayacağınız bir kitap.”

Seventeen Dergisi

“Dayanılmaz derecede bulaşıcı.”
Locus Dergisi

NEW YORK TIMES ÇOKSATANI

USA TODAY ÇOKSATANI

NATIONAL INDIE ÇOKSATANI

THE WASHINGTON POST ÇOKSATANI

En İyi Kitap Seçkisi: Oprah Mag * CNN * Amazon * Amazon Editors * NPR * Goodreads * Bustle * PopSugar * BuzzFeed * Barnes & Noble * Kirkus Reviews * Lambda Literary * Nerdette * The Nerd Daily * Polygon * Library Reads * io9 * Smart Bitches Trashy Books * LiteraryHub * Medium * BookBub * The Mary Sue * Chicago Tribune * NY Daily News * SyFy Wire * Powells * Bookish * Book Riot

V. E. SCHWAB beğenilen romanı Addie LaRue’nün Görünmez Hayatı, Sihrin Tonları ile Arşiv serileri ve Vahşi dâhil olmak üzere bir düzineden fazla çoksatan kitabın yazarıdır. Çalışmaları eleştirmenlerin beğenisini kazandı; New York TimesEntertainment WeeklyWashington Post ve daha birçok yayın organında yer aldı, pek çok dile çevrildi ve bir kısmının televizyon ile film hakları satıldı. Schwab, Paris’in sokaklarında ya da İngiltere’nin tepelerinde dolaşmadığı zamanlarda İskoçya’nın Edinburgh kentinde yaşıyor ve genellikle bir kafenin köşesinde oturup canavarları hayal ediyor.

Yayınevi : Pegasus Yayınları
Yazar : V. E. Schwab
Barkod : 9786254102059
Boyut : 13.5x21
Sayfa Sayısı : 624
Cilt Tipi : Ciltli
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Yılı : 2023
Çevirmen : Sevinç Seyla Tezcan
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.