2010: İkinci Uzay Destanı

170,40 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
240,00 TL
Stok Adedi: 90

Tükendi

Stok Alarmı

“Galakside cesur bir gezinti ve 2001: Bir Uzay Destanı’na layık bir devam kitabı.” —Carl Sagan

Arthur C. Clarke, bilimi edebiyatla eşsizce birleştiren, bilimkurgunun üç büyük usta­sından biri. İnsanın evrimini, yapay zekânın gelişimini ve uzay yolculuğunu konu edinen 2001: Bir Uzay Destanı’nın büyüleyici de­vam kitabı 2010: İkinci Uzay Destanı ise ga­laksinin derinliklerine gizemli bir yolculuk.

Jüpiter ve monoliti çevreleyen gizemli olay­dan yıllar sonra Sovyet ve Amerikalı astro­notlar insanlığı temelden değiştirebilecek potansiyel cevaplar aramak üzere, Jüpiter’in uydularına ve Discovery’ye doğru yeni bir yolculuğa çıkarlar. Görevleri: monolitlerin bilmecesini çözmek ve HAL’ı mürettebatı öl­dürmeye sürükleyen koşulları anlamak.

Çinli bir keşif ekibi de aynı hedefe yöne­lir ve kurtarma görevini, Discovery’nin Jüpiter’in yörüngesindeki esrarengiz mo­nolit hakkında sahip olabileceği değerli bilgileri ele geçirmek için çılgınca bir yarışa dönüştürür.

Bu arada, bir zamanlar Dave Bowman ola­rak bilinen varlık –monolitin gizemini çözen tek insan– hayati bir görev için Dünya’ya doğru yola çıkar.

2010: İkinci Uzay Destanı, kozmik gizem­lerin ve insanın bitmeyen bilgi arayışının öyküsü.

Yayınevi : İthaki Yayınları
Yazar : Arthur C. Clarke
Barkod : 9786052653166
Boyut : 13.5x21
Sayfa Sayısı : 320
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Yılı : 2024
Çevirmen : Burcu Denizci
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.