1917 Rus Devrimi

297,50 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
350,00 TL
Stok Adedi: 3

Tükendi

Stok Alarmı

N.N. Sukhanov’un 1917 Rus Devrimi [Devrim Üzerine Notlar] adlı çalışması, toplamda 7 ciltlik, binlerce sayfalık bir uzama sahiptir. İlk olarak Berlin’de yayımlanan çalışmanın Stalin yönetimindeki Rusya’da yayımlanması mümkün olmadı.
Sukhanov’un *Devrim Üzerine Notlar*ı, Rus Devrimi literatüründe kabul görmüş ilk on kitaptan biri olarak gösteriliyor. Yazar, Şubat Devrimi’nden Ekim Devrimi’ne, Nisan Günleri’nden Temmuz Günleri’ne 1917’yi baştan sona kapsayan notlarla detaylı bir Rus Devrimi tedrisatı çıkarıyor ortaya. Kitapta ayrıca, Sukhanov’un Martov gibi mesai ve mücadele arkadaşları ve Lenin, Troçki, Kamenev, Kerenski gibi isimler üzerine yaptığı incelikli gözlemlerini bulabilirsiniz.
*Gerçek devrim Şubat Devrimi midir?* – *Ekim Devrimi, esasında, bir darbe midir?* – *Temmuz Günleri’nde Bolşeviklerin ne tür bir rolü olmuştur?* İlk Sovyet MYK üyelerinden olan Sukhanov, tarihçiden öte bir tanık olarak, günü gününe tuttuğu notlardan müteşekkil bu eşsiz çalışmasıyla, bir başka devrimin gerçekliğine dair bir başka perspektif sunuyor. Carmichael’ın deyimiyle, dikkatimizi çeken onun rolünün benzersiz oluşudur.
1940’ta Stalin tarafından ortadan kaldırılıncaya değin muhalif tutumunu koruyan Sukhanov’un 1917 Rus Devrimi, Siyasi Şeyler’de okurlarıyla buluşuyor.

Yayınevi : Edebi Şeyler
Yazar : N. N. Sukhanov
Barkod : 9786052325629
Boyut : 14x23
Sayfa Sayısı : 632
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Yılı : 2020
Çevirmen : Gün Zileli
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.