100+ İstanbul’dan 100 Yaş Üstü 40 İnsan Hikayesi

279,00 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
310,00 TL
Stok Adedi: 3

Tükendi

Stok Alarmı

“Güzel yaşadım… Her şeyi yedim içtim, gezdim. Oturacak mıydım?”

— Ayşe Güler Altuğ

“91 yaşına kadar tenis oynadım, beş birinciliğim var. 80 yaşında, 80 üstü yaş grubunda millî oldum.”

— Kemalettin Muammer Orbay

“Bu yaşıma kadar gelebilmek mutlu yaşamamın bir sonucu belki de. Ailemin mutluluğunu görmek yaşama gayreti veriyor. Allah’a şükür. İyilik yapın, balık bilmezse halik bilir.”

— Hayriye Günsel Madanoğlu

“Ağır ağır yemek yerim ve çok da yemem. Kızartma yemem, akşam geç saatte yemem. Saat 22.00’de yatarım. Ama her zaman hareketli biriydim, hâlâ da yürürüm. Her gün gazetemi okurum, internetten de takip ederim haberleri, modayı. Kendinize bakın, düşmeyin ve ağır kaldırmayın. Gençlere vasiyetim bu.”

— Fatma Nazmiye Sınırgeçti

“Sabretmek, iyiyi dilemek gerek. Her şeyin başı sabır. Biz isyan ediyoruz ama her akşamın bir sabahı var. Sabah kalkıyorsun güneş var. Muhakkak bir aydınlık gelecek.”

— Aliye Çiloğlu

Elinizde tuttuğunuz kitapta 100 yaşını görmüş ve hatta aşmış İstanbul’dan 40 isim, 40 mucize ve onların müthiş hikâyesi var… Onlar iki dünya savaşını, Osmanlı’nın son yıllarını, İstiklal Savaşı’nı, Cumhuriyetimizin kuruluşunu, savaşları, barışları, sayısız siyasi krizleri gördüler. Memleket tarihine tanıklık ettiler. Mutluluğu da tattılar mutsuzluğu da… 100 + akıp giden hayat mücadelesinde bugünü inşa eden bir neslin son temsilcilerini aktarıyor…

 

Yayınevi : İBB Yayınları
Yazar : Kolektif
Barkod : 9786258049411
Boyut : 21.5x26
Sayfa Sayısı : 488
Cilt Tipi : Ciltli
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Yılı : 2022
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.