A Systematic Approach to YDS & YÖKDİL

674,25 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
775,00 TL
Stok Adedi: 7

Tükendi

Stok Alarmı

Devlet memurlarına ve üniversitelerde master, doktora yeterlik, yardımcı doçentlik ve doçentlik sınavlarına girecekler için düzenlenen YDS ve YÖKDİL sınavlarına hazırlık amacıyla yeniden tasarlanan A Systematic Approach to YDS and YÖKDİL sorulara ve cevaplara gerçekten sistematik bir biçimde yaklaşan yararlı bir test ve referans kitabıdır. Daha önce 30 baskı yapan ve kullanıcıların beğenisini kazanan A Systematic Approach to KPDS and ÜDS`ye dayalı olarak yeniden düzenlenen kitap sınavların özellikle zor bölümlerinden yeterli puan alınabilmesini sağlayan teknik ve stratejik bilgiler içermektedir. Kullanıcının analitik düşünme yeteneklerini devreye sokarak çok iyi anlaşılamayan sorulara bile doğru yanıt verebilme yollarını göstermektedir.

Temelde KPDS`de geçmiş yıllarda sorulan gerçek sorulara dayalı olarak oluşturulan bu kitapta YDS ve YÖKDİL`de karşılaşılacak tüm soruların stratejileri ayrıntılı olarak ele alınmakta, tüm önemli ipuçları tek tek gösterilmekte ve sınavın tüm bölümleriyle ilgili sorular büyük bir yoğunlukla sunularak kullanıcılara sınavın değişik bölümlerinde izleyecekleri stratejileri özümseme olanağı verilmektedir. Her bölümle ilgili ayrıntılı açıklamalar okuyucuya gerekli test becerilerini kazandıracak niteliktedir. Daha önceki baskılarda yer alan özgün ve yalın açıklamalardan uygulama aşamasında kullanıcıların yoğun beğenisini kazananlar kitaba dahil edilmiştir.

Kitabı benzerlerinden ayıran önemli hususlar arasında ayrıntılı gramer notları içermesi, gramer ve kelime sorularının işlevlerine göre gruplara ayrılması, açıklamaların sadece belirli soruların cevaplarını vermekle yetinmeyip ileride girilecek aynı türden sınavlarda nelere dikkat edilmesi gerektiğini açıkça göstermesi, okunanı anlama ve eşanlamlı ifadelerle ilgili sorular için son derece önemli olan çok sayıda eşanlamlı sözcükler vermesi ve sınavlar için son derece önemli olan phrasal verbs denen fiilleri özenle seçilmiş örneklerle kapsamlı biçimde açıklayan bölümler içermesi gibi pek çok özellik yer almaktadır. Sınavlarda en zor bölüm olarak görülen okuma sorularının açıklamalı cevap anahtarlarında benzeri hiç bir kitapta bulunmayan somut ve akılda kalıcı basit ipuçları çok net bir biçimde ortaya konmuştur. Bu ipuçlarını kavrayan okuyucuların girecekleri sınavlarda korkulan okuma sorularına daha kolaylıkla cevap verebileceklerini umuyorum.

Çeviri soruları konusunda çok zaman kazandırması yanı sıra doğru yapma oranını oldukça yükselten bir model önerilmektedir. Bütünlüğü bozma, paragraf tamamlama, karşılıklı konuşmalar ve cümle tamamlama gibi konularda da çok pratik yöntemler kullanılmaktadır. YDS ve YÖKDİL`de test edilen sorulara nasıl yaklaşılacağı çok somut kanıtlarla gösterilmektedir.

Kitap sınava hazırlığın gerektirdiği tüm teknik bilgileri vermekle birlikte yeterli sözcük ve gramer bilgisi olmadan sadece püf noktalarını öğrenerek sınavda başarılı olmayı beklemek pek gerçekçi değildir. Okuyucuların test çözümüne girmeden önce gramer ve kelime bilgilerini artırmak için ellerindeki tüm kaynakları iyi kullanmaları gerekir. Kelime bilgilerini artırmak için Building Skills for Proficiency kitabının 241 ile 414`üncü sayfaları arasında yer alan bölümü günde ortalama 2 sayfa ilerleyecek biçimde taramaları ve yazarak çalışmak suretiyle öğrendikleri sözcükleri pekiştirmeleri gerekir. Vakitleri daha az olan okurların hiç değilse belirtilen kitaptaki eşanlamlı sözcüklerle ilgili alıştırmaları kesin olarak yapmaları gerekir. Yine Building Skills for Proficiency kitabındaki phrasal verbs konusu (379-386`ıncı sayfalar) zamana yayılarak çalışılmalıdır. Kelime bilgisini pekiştirmek isteyenlerin Essential Academic Vocabulary ve Fundamentals of Academic English kitaplarında yer alan örneklere de bakmaları oldukça yararlı olur. Kullanıcıların gramer bilgisi için bu kitapta verilen bilgilere ek olarak Building Skills for Proficiency`ye ya da Fundamentals of Academic English `e başvurmaları önerilmektedir. Türkçe açıklama ihtiyacı duyan ve gramer konusunda daha ayrıntılı bilgiler edinmek isteyenlerin Fundamentals of Academic English`i tercih etmeleri yerinde olur.

Gramer ve kelime bilgisini yerleştiren ve bilgiyi kalıcı hale dönüştüren en iyi araç okumadır. YDS ve YÖKDİL`e girecekler için Türkiye koşullarında en uygun kaynak ODTÜ Yabancı Diller Yüksek Okulu tarafından yayımlanan Reader at Work 1 ve Reader at Work 2 kitaplarıdır.

Yayınevi : Pelikan Tıp Teknik Yayıncılık
Yazar : Cesur Öztürk
Barkod : 9786257184571
Boyut : 20x28
Sayfa Sayısı : 662
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Yılı : 2023
Cep Boy : Hayır
1. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.