Varoluşun Başlangıcı

63,75 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
75,00 TL
Stok Adedi: 3

Tükendi

Stok Alarmı

Sekiz kitaplık "Çocuklar İçin Felsefe: Geniş Omuzlu Platon`un Maceraları" serisinin sekizinci ve son kitabı Varoluşun Başlangıcı`nda, Üstat ve büyük filozof Sokrates, Geniş Omuz`un defalarca yakarmasının ardından ona her şeyi anlatmayı tek bir şartla kabul eder: Öğrencisi, varoluşun başlangıcının ne olduğunu bulup kendisine söylemelidir. Bunun kendisi için avantajlı bir pazarlık olduğunu düşünen Geniş Omuz, içindeki sesin de yardımıyla çalışmaya başlar. Zamanla, ödevinin diğer bütün sorulardan çok daha zor olduğunu anlayan Geniş Omuz, cevabı bulmak için gizem ve tuzak dolu bir yerde, yani kafasının içinde, devasa Asıl Soru`nun büyük darbeleriyle mücadele etmek zorunda kalacaktır. Burada Hesiodos, Ksenofanes, Thales, Anaksimandros ve Anaksimenes de kendisine yardımcı olmaya çalışacaklardır. Acaba, Geniş Omuz tüm düşüncelerini ve sorularını aydınlatabilecek midir?

Bu hikaye ilk filozofların eserlerinden esinlenerek yazılmıştır. Bugüne kadar yapılmış filozofik araştırmaları, varoluşun nasıl başladığına dair efsaneleri eğlenceli bir tarzla işlemektedir.

"Çocuklar İçin Felsefe: Geniş Omuzlu Platon`un Maceraları" serisi geniş omuzlu, küçük Platon`un maceraları aracılığıyla genç okuyucuların ilgisini Batı felsefesinin klasiklerine çekmeyi ve onları felsefeye yakınlaştırmayı amaçlamaktadır. Her bir kitap, felsefenin beşiği sayılan Antik Yunan döneminin eserlerine veya olaylarına dayandırılmıştır. Serinin temel esin kaynağı, Platon`un kaleme aldığı, Sokrates`in de görüşlerini içeren Sokrates`in Savunması, Devlet ve Şölen gibi eserlerdir. Bunların yanısıra, metinleri günümüze ulaşamasa da, ünlü Antik Yunan tarihçilerinin hikayelerinde can bulan, Thales, Anaksimenes ve Zenon gibi filozofların görüşlerine de bu renkli, eğlenceli ve eğitici maceralarda yer verilmiştir.

Yayınevi : Sistem Yayıncılık
Yazar : Massimo Bacchini
Barkod : 9786054463435
Boyut : 16x22
Sayfa Sayısı : 48
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Yılı : 2012
Çevirmen : Dilek Yılmaz
Cep Boy : Hayır
1. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.