Türkiye`de Medyanın Yüzyılı

476,00 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
700,00 TL
Stok Adedi: 1

Tükendi

Stok Alarmı

Medya bilgileri, haberleri ve imgeleri yayarak, toplumun motivasyonunu sağlamakta, bireyler hiç farkına varmadan medyadan yayılan bilgilerle başka toplumların, kültürlerin yaşam biçimleri, birbirleriyle olan ilişkileri, davranış kalıpları, sosyal sorunları ve tüketim alışkanlıkları ile ilgili bilgilerle donatılmaktadır. 
Medya, önce kamuoyundan etkilenmekte, sonra da kendine özgü stratejilerle, temalar seçip, yorumlar yaparak bireylerin davranışlarını etkilemekte ve dünyaya bakış açılarını değiştirmektedir. Bu etkileşim süreci, toplumların yapılarına göre farklılıklar göstermektedir.
Editörlüğünü üstlendiğim ve Cumhuriyetimizin 100. yılına ithafen çok değerli hocalarımızın katkılarıyla ve bir ekip ruhuyla oluşturduğumuz bu kitapta, Türkiye’de 1923-2023 yılları arasında medyanın oluşum, gelişim ve değişim süreçleri ve Türk toplumuna etkileri ele alınmıştır. 
Kitap içeriğinde; Yazılı basın, Televizyon yayıncılığı, radyo yayıncılığı, sinema, alternatif medya, televizyon dizileri, dijitalleşme ve medyada dönüşüm, Medya ve Kitsch, Türk Basınında Özgürlük Mücadelesi ve Sansür, Türkiye’de Siyasal İletişim ve Medya Uygulamaları ile medyada tekelleşme ve Toplumsal tekseslileşme gibi konularda İstanbul Beykent Üniversitesinden, Doğuş Üniversitesinden, İstanbul Üniversitesinden, Marmara Üniversitesinden, Maltepe Üniversitesinden, Üsküdar Üniversitesinden, İstanbul Medipol Üniversitesinden, İstanbul Kültür Üniversitesinden, Fenerbahçe Üniversitesinden, İstanbul Aydın Üniversitesinden, İstanbul Topkapı Üniversitesinden ve İstanbul Kent Üniversitesinden  değerli akademisyenler  tarafından kaleme alınan 35 makalede Türkiye Cumhuriyetinin 100. yılında iletişim teknolojilerinde devrim niteliğinde yaşanan gelişmelerin etkisiyle medyada yaşanan değişimler ve yeni oluşumlar yer almaktadır.

Yayınevi : Doruk Yayınları
Yazar : Mine Demirtaş
Barkod : 9786256898417
Boyut : 16x24
Sayfa Sayısı : 766
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Yılı : 2023
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.