Toprağı Dinle Suyu Anla - Yaşar Kemal Eserlerinde Biyoçeşitlilik

391,50 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
435,00 TL
Stok Adedi: 6

Tükendi

Stok Alarmı

Çağımızın büyük romancısı, Anadolu’nun destansı kalemi Yaşar Kemal insan ve doğa ilişkisini bütün eserlerinde bir düş evreni içerisinde anlatır. Edebiyat  yaşamı; düşle gerçeği, doğayla insanı iç içe şiirsel bir dille sunmasıyla destanlaşır.  Yaşar Kemal, eserlerinin özüne toprağı, suyu, gökyüzünü, bitkiyi, böceği; rengiyle, kokusuyla, tadıyla, dokunuşuyla tanıyıp sevmeyi koymuştur. Biyolojik, kültürel ve yaşam tarihi bakımından yeryüzünün olağanüstü coğrafyalarından biri olan Türkiye’nin, Yaşar Kemal eserlerindeki doğayı tanıma, sevme ve koruma bilincinin oluşmasında özgün bir değeri vardır. 

Toprağı Dinle Suyu Anla: Yaşar Kemal Eserlerinde Biyoçeşitlilik Anadolu’nun bu büyük yazarının eserlerinde yer etmiş zengin biyoçeşitliliğin izini tüm romanlarında sürüyor. Yaşar Kemal’in eserlerinde yer alan doğanın binbir çeşidi bu kitapta kolektif ve titiz bir çalışmanın sonucu olarak yer alıyor. 

Ulusların biyoçeşitliliği tanıma ve koruma çabalarına büyük yatırımlar yaptığı günümüzde, Yaşar Kemal kitapları yazın eserleri olmanın ötesinde Türkiye’nin biyoçeşitliliğini tanıma, koruma ve sevdirmede insanlığa sunulmuş anne memesinden süt, kulağına fısıldanan ninni değerindedir. Bu eser doğumunun 100. yılında Yaşar Kemal’e bir saygı niteliğindedir… 

 

Yayınevi : İBB Yayınları
Yazar : Ali A. Dönmez
Barkod : 9786057260536
Boyut : 21.5x26
Sayfa Sayısı : 1056
Cilt Tipi : Ciltli
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Yılı : 2023
Cep Boy : Hayır
1. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.