The Witcher Serisi Kutulu Set 7 Kitap

2.680,00 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
3.350,00 TL
Stok Adedi: 69

Tükendi

Stok Alarmı

Son Dilek
 
The Wıtcher Serisi - 1
 
İngiltere İçin Tolkien,
Amerika İçin George R. R. Martin Neyse
Doğu Avrupa İçin Sapkowski Odur.
 
Rivyalı Geralt Bir Witcher’dır. Henüz Küçük Bir Çocukken Seçilmiş, Eğitilmiş, Büyülerle Donatılmış Ve Mutasyon Geçirmiş Bir Canavar Avcısı. Acımasız, Tekinsiz, Karanlık Ve Canavarlarla Dolu Bir Dünyada Yaşar.
Onun Dünyasında Peri Masalları Hiç De Saf Değildir. Pamuk Prenses Bir Haydut Çetesinin Başındadır. Güzel Ve Çirkin’deki Roller Çok Farklıdır. Üç Dilek Hakkı Sunan Cinlerle Karşılaşmak Bile İstemezsiniz.
Masumların Savunucusu Geralt, Kızları Canavara Dönüşmüş Ensest Krallarla, İntikam Hırsıyla Yanan Cinlerle, Âşık Vampirlerle Ve Daha Nicesiyle Karşılaşıyor. Hepsi Çok Tehlikeli Ve Hiçbiri Göründüğü Gibi Değil.
 
“Mıevılle Ve Neıl Gaıman Gibi Sapkowskı De Eskiyi Alıp Yeniliyor… Fantastik Türde Taze Bir Açılım.”
––Foundation
“Bu Kitabı Gerçekten, Gerçekten Çok Beğendim… Sapkowskı’nin Dünyasındaki Hiçbir Karakter Siyah-Beyaz Değil. Geralt Ve Canavarlar Dâhil Herkes Grinin Bir Tonu.”
––The Deckled Edge
 
“Dünyadan Bıkmışlığı Ve Sayısız Savaşta Geliştirilmiş Güçleri, Geralt’ı Böylesine İlginç Bir Karakter Yapıyor.”
––Edge
 
“Sapkowskı’nin Wıtcher Evreni, Modern Fantastik Edebiyat Dünyasının En Detaylılarından Biridir Ve Birçok Yenilikçi Fikir Sunar. Karmaşık Karakter İlişkileri Bu Dünyayı Daha Da Zenginleştirir… Fantastik Edebiyat Hayranlarının El Üstünde Tutacağı Bir Seri.”
—B&N
 
“Okuduğum En İyi Ve En İlginç Fantastik Edebiyat Serilerinden Biri. Sapkowskı Hiç Kimseye Benzemeyen Bir Tasarımcı.”
—Nerds Of A Feather
 
“Sapkowskı’nin Romanı, Karmaşık Bir Büyü Gibi; Fantastik Malzemeler, Entelektüel Diskur Ve İnce Bir Mizahın Karışımı.”
––Time
 
“Artık Eskimiş Bir Türde Yeni Bir Soluk. Sakın Kaçırmayın.”
––Dreamwatch
 
“Sapkowskı’nin Müthiş Üslubu, Sansasyonel Olaylar Ve İlgi Çekici Bir Atmosfer Yaratmadaki Bulunmaz Yeteneği, Gerilimi Ve Mizahı Usta Bir Harmanda Birleştirebilmesi Onu Eşsiz Kılıyor.”
––Polityka
 
“Sapkowskı İlginç Ve Olağanüstü Derinlikte Karakterler Yaratmakta Usta. Son Dilek Melankoli Ve Mizah Dolu Bir Roman.”
––The Wertzone
 
“Polonyalı Yazar Andrzej Sapkowskı’nin Karakter Bazlı Muhteşem Yazılmış Eseri Türünün En Önde Gelen Romanlarından.”
––The Specusphere
 
“Tanıdık Hikâyelerin Böyle Farklı Ele Alınması Çok Sevindirici. Son Dilek’in Çoğu Bir Peri Masalı Gibi.”
––Sfx
 
“Doğu Avrupa Folkloru Ve Efsaneleri İle Güzel Prensesler Ve Huysuz Şeytanlar Bir Arada. Son Dilek’te Hiçbir Şey Göründüğü Gibi Değil. Başladığınız Zaman Bırakamayacaksınız.”
––Waterstones
 
Kader
Kılıcı
 
The Wıtcher Serisi - 2
Rivyalı Geralt Bir Witcher’dır. Daha Küçük Bir Çocukken Seçilmiş, Eğitilmiş, Büyülerle Donatılmış Ve Mutasyon Geçirmiş Bir Canavar Avcısı. Acımasız, Tekinsiz, Karanlık Ve Canavarlarla Dolu Bir Dünyada Yaşar. 
Bir Witcher’ın Hayatı Kolay Değildir. Yaptığı İş Gereği Boğazına Kadar Pisliğe Batıp Tüm Şehri Tehdit Eden Ölümcül Canavarların Peşine Düşer, Denizkızlarını İkna Etmeye Çalışır. Asıl Meselenin Ejderhayı Öldürmek Değil Hazinesinin Nasıl Paylaşılacağı Olan Bir Maceraya Gönülsüzce Katılmak, İnsanların Mı Yoksa Kadim Türlerin Mi Daha Büyük Canavarlar Olduğuna Karar Vermek Zorunda Kalır. Sihirbazlar, Prensler, Canavarlar, Derebeyleri, Rahipler, Ozanlar Ve Her Türden Canavar Bu Topraklarda Yaşar, Hayatta Kalmak İçin Savaşır, Sever Ve Nefret Eder. Hepsinin Arasında İse Rivyalı Geralt Tek Başına Yürür.
 
Elflerin Kanı
 
The Wıtcher Serisi - 3

Rivyalı Geralt, Witcher Serisinin İlk Romanıyla 
Geri Döndü Ve Bu Sefer Dünyanın Kaderini 
Ellerinde Tutuyor. 
 
“Ben Witcher’ım. Yapay Olarak Yaratılmış Bir Mutant. Para Karşılığında Canavar Öldürürüm. Anne Babaları Bedelini Öderlerse Çocukları Korurum. Parasını Nilfgaardlı Anne Babalar Öderlerse Nilfgaardlı Çocukları Da Korurum. Dünya Harap Olsa Bile -Ki Bunu Hiç Sanmıyorum- Bir Canavar Beni Öldürünceye Kadar Bu Dünyanın Harabeleri Üzerinde Canavar Öldürmeyi Sürdürürüm. Bu Benim Yazgım.” 
 
Yüzyıldan Fazla Bir Süredir İnsanlar, Cüceler Ve Elfler Barış İçinde Yaşıyordu. Ancak Zaman Değişti. Barış Sona Erdi Ve Farklı Irklar Tekrar Savaşmaya Başladı. Hem Birbirlerine Karşı Hem De Kendi Aralarında. Cüceler Hısımlarını Öldürüyor, Elfler De İnsanları Ve İnsanlarla Dostluk Kuran Elfleri. 
Bu Çalkantılı Çağda Kâhinlerin Beklediği Bir Çocuk Doğar. Cintra Aslanı Kraliçe Calanthe’nin Torunu Ciri’nin Garip Güçleri Ve Daha Da Garip Bir Kaderi Vardır. Kehanetler Onu “Alev” Diye Niteliyor, İyi Veya Kötü Dünyayı Değiştirecek Kişi Olarak. 
 Nefret Çağı
 
The Wıtcher Serisi - 4
 
Rivyalı Geralt, Kendisini Büyücülerin Karşısında Ve Korkunç Bir Savaşın Ortasında Buluyor. 
“Yapamam... Onu Yazgısına Teslim Edemem. Yapayalnız O Şimdi... Oysa Hiç Yalnız Kalmamalı, Dandelion. Sen Bunu Anlayamazsın. Kimse Anlayamaz Ama Ben Anlıyorum. Eğer Yalnız Kalırsa, Bir Zamanlar... Bir Zamanlar Benim Başıma Gelenleri O Da Yaşayacak... Sen Bunu Anlayamazsın…” 
 
Nilfgaard İmparatoru Emhyr Var Emreis Harekete Geçmek Üzere. Tek Bir Hamleyle Kuzey Krallıkları’nı Parçalamak, Önüne Çıkmak Talihsizliğine Düşen Herkesi Öldürmek Veya Esir Almak İstiyor. Geçmişte Sodden Tepesi’nde Büyücüler Yüzünden Yenilen Nilfgaard İmparatoru Bu Sefer Zaferle Arasına Hiç Kimsenin Giremeyeceğinden Emin. 
İnsanların Ve Devletlerin Çıkar Savaşlarına Kesinlikle Bulaşmamayı Ve Daima Tarafsız Kalmayı Seçen Rivyalı Geralt Bu Sefer Çok Zor Bir Karar Vermek Zorundadır. Kehanetlerde Bahsedilen, Tüm Dünyayı Değiştirmeye Yazgılı Çocuk Onun Kendi Kızı Gibi Sevdiği Ciri’dir. Ve Ciri’yi Korumak İçin Geralt’ın Yapmayacağı Şey Yoktur. Nihayet Bir Taraf Seçmek Ve Canını Hiçe Saymak Dâhil. 
 
Ateşle İmtihan
 
The Wıtcher Serisi - 5

Hiç Beklenmedik Yol Arkadaşlarıyla Birlikte Bir Savaşın Ortasında Kalan Rivyalı Geralt, Hedefine Ulaşabilmek İçin Her Şeyi Göze Alıyor.
 
 
“Kan Döken Ve Kan İçen,” Dedi Kız Başını Kaldırmadan, “Bedelini Kanla Ödeyecek. Üç Gün Geçmeden Birinde Bir Şey Ölecek, Ardından Herkesin İçinde Bir Şey Ölecek. Ağır Ağır Ölecekler, Parça Parça… Ve Sonunda Demir Pabuçlar Aşınıp Gözyaşları Kuruduğunda Son Kalan Zerre De Ölecek. Asla Ölmeyen Şey Bile Ölecek.” 
 
Tüm Dünya Karanlık Ve Amansız Bir Savaşın Pençelerinde Kaybolmuş, Saklanacak Güvenli Bir Liman Kalmamıştır. Elfler İnsanlar Tarafından Avlanmaktadır. Büyücüler Kanlı Bir Darbeyle Dağılmışken Büyünün Geleceği De Belirsizliğini Korumaktadır. Binlerce Köylü Kanlı Bir Savaşın Ortasında Mülteci Olmuş, Rüzgârın Önünde Savrulmaktadır. 
Ölümcül Yaralar Alan Rivyalı Geralt, Brokilon’da Çaresizce İyileşmeyi Beklemektedir. Bilinen Dünya Yangın Yerine Dönmüş, İnsanların Yürekleri Acı Ve Korkuyla Kararmışken Geralt’ın Aklında Sadece Bir Şey Vardır: Ciri’yi Bulmak Ve Onu Kurtarmak. 
 
 
Kırlangıç Kulesi
 
The Wıtcher Serisi - 6
 
Vahşi Av Hasadını Topluyor! 
 
“Yosunlarla Kaplı, Samandan Yapılma Çatısı Çökmüş Kulübeye Hava Karardıktan Sonra Biri Usulca Yaklaşıp İçeriye Bakacak Olsa Alevlerin Işığında Ve Ocağın Korunda Bir Post Yığınının Üzerine Eğilmiş Kır Sakallı Bir İhtiyar Görürdü. Ayrıca Kül Sarısı Saçlı, Bir Çocuğunkini Andıran Yeşil Gözleriyle Uyumsuz, Yanağında Berbat Bir Yara İzi Taşıyan Bir Kız Da Görürdü.” 
 
Tüm Dünya Amansız Bir Savaşın Ortasında Kalmıştır. Bir Haydut Takımına Katılıp Hayatında İlk Kez Özgürlüğün Tadını Çıkaran Ciri İse Bir Tuzağa Doğru Çekilmektedir. Nilfgaard Ajanları, Kelle Avcıları, Büyücüler, Yennefer, Geralt İle Arkadaşları Geleceği Kehanetlerde Anlatılan Genç Kızın Peşine Düşmüştür. Geralt Ve Arkadaşları Onu Kurtarmak İçin Var Güçleriyle Çalışırken, Düşmanlarının Onu Ölü Veya Diri Ele Geçirmek İçin Yapmayacağı Şey Yoktur. 
 
Saklanabileceği Bir Yer Kalmayan Ciri’nin Kaçabileceği Tek Bir Yer Vardır: Kırlangıç Kulesi! 

Gölün Hanımı
 
The Wıtcher Serisi - 7
 
 
 Döngü Tamamlanıyor. 
 
“Bu Hikâyenin,” Dedi Bir Süre Sonra Ciri, Ekose Pelerine İyice Sarınarak, “Gitgide Bir Başlangıcı Yokmuş Gibi Geliyor. Gerçekten Bitip Bitmediğinden Ben De Hâlâ Kuşkuluyum. Geçmiş Ve Gelecek Korkunç Biçimde İç İçe Geçti. Bir Elf, Durumumun Şu Kendi Kuyruğunu Isıran Yılana Döndüğünü Söylemişti. Ouroboros Yılanı. Kuyruğunu Isırması, Çemberin Tamamlandığı Anlamına Gelir. Zamanın Her Anında Geçmiş, Bugün Ve Gelecek Bir Aradadır. Her Anın İçinde Sonsuzluk Vardır. Anlıyor Musun?” 
 
 
Ölümden Kıl Payı Kurtulup Kırlangıç Kulesi’ndeki Geçide Giren Ciri, Kendini Tamamen Farklı Bir Dünyada Bulur… Elflerin Dünyasında. Kapana Kısılan Ciri Bir Çıkış Yolu Bulamaz. Bu Dünyada Zaman Yok Gibidir Ve Kendi Dünyasına Geri Dönebileceği Bir Geçit Veya Yol Da Yoktur. 
 
Ancak Kehanetin Çocuğu Ciri Yenilgiyi Kolayca Kabul Edecek Değildir. Kaçıp Geralt’a Ve Onun Yol Arkadaşlarına Kavuşması Gerektiğini, Bu Uğurda En Kötü Kâbusuyla Yüzleşeceğini De Çok İyi Bilmektedir. Onu Yakalayan, Yaralayan Ve Ona İşkence Eden Leo Bonhart Onun Peşindedir. Bütün Dünya Da Hâlâ Savaşın Girdabında Boğulmaya Devam Etmektedir.

Yayınevi : Pegasus Yayınları
Yazar : Andrzej Sapkowski
Barkod : 9786052998502
Boyut : 14x21
Sayfa Sayısı : 2836
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Yılı : 2020
Çevirmen : Regaip Minareci
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.