The Book of Bahriye

930,00 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
1.240,00 TL
Stok Adedi: 0

Tükendi

Stok Alarmı

Boyut`un 2013 Pîrî Reis Yılı`nda yayınladığı başyapıtı Kitâb-ı Bahriye`nin İngilizce baskısı The Book of Bahriye çıktı!

Boyut Yayıncılık`ın Kitâb-ı Bahriye`si, en güzel ve özel kopyalardan biri olan İstanbul Üniversitesi Nadir Eserler Kütüphanesi`nde T.6605 numaraya kayıtlı eserden yola çıkılarak hazırlandı. Yüzyıllar boyu denizcilere rehber olan kitaptaki haritalar günümüz bilgisayar teknolojileri kullanılarak yapıldığı günlerdeki canlı ve parlak renklerine kavuşturuldu. Orijinallerindeki metinlere dokunmaksızın ilave haritalarla Türkçeleştirildi. Bazı yer isimleri bugün kullanılmadığı için yerini yenilerine bırakırken, eski ama günümüzde de hatırlanabilen yer isimleri korunmaya özen gösterildi. Böylece ortaya herkesin kolaylıkla anlayabileceği bilgiler ve bakmaktan keyif alacağı görsellikte bir Kitâb-ı Bahriye çıktı. Bir başyapıt niteliği taşıyan bu çalışma, şimdi daha küçük ebatta ve İngilizce olarak okurlara sunuluyor.

Bu eser, Pîrî Reis 1513 Dünya Haritası`nın 500. Yıl Dönümü`nde adeta bir saygı duruşu özelliği de taşıyor ve biz bu eserin kayıt numarasına bir ek yapma gereğini duyuyoruz: T6605/B2013, yani Kitâb-ı Bahriye`nin Boyut Yayıncılık yorumlarıyla 2013 yılı kopyası.

"I hope our brothers who will walk through this path and read this book would remember this humble man..."

- Pîrî Reis

Kitabın arka kapak yazısı:

"Kitâb-ı Bahriye, (The Book of the Navy or The Book of Navigation) is the most valuable result of Pîrî Reis` relentless and determined studies as well as of his knowledge, observations, and experience. This book consists of facsimile reproductions of the original Bahriye maps together with its text transcribed and rendered into modern language without corrupting the original city and the castle names."

Yayınevi : Boyut Yayın Grubu
Yazar : Piri Reis
Barkod : 9789752310513
Boyut : 23x23
Sayfa Sayısı : 275
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Yılı : 2013
Cep Boy : Hayır
1. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.