Temaşa - Seyir Oyunları

38,08 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
68,00 TL
Stok Adedi: 3

Tükendi

Stok Alarmı

Türk matbaacılığı, gazeteciliği ve tiyatrosu hakkındaki araştırmalarıyla bilinen yazarımız Selim Nüzhet Gerçek (1891-1945), hayatının sonuna dek Türk Temâşâ Sanatı üzerine yazılar yazmış, hakkında çok fazla bilgi bulunmayan ve kaybolmaya yüz tutmuş bu sanatın son tanıklarından biri olarak yazılarıyla onların unutulmasını önlemiştir.
Cumhuriyet’imizin ilk yıllarında iki kez (1930-1942) basılan bu değerli çalışma; Meddah, Karagöz ve Orta Oyunu’nun gerçek değerini ilk kez ortaya koyan bir çalışmadır. Özellikle yazarımızın kendi dönemine ait oyuncular ve oyunlar hakkında orijinal bilgiler vermesi açısından büyük bir önem taşıyan bu eserin kütüphanelerde başvuru kaynağı olarak bulunması gerektiğini belirtsek sanırız abartmış olmayız.
Yazıldığı dönem itibariyle anlaşılması oldukça zor olan bu eser, hem tarihsel öneminden dolayı hem de kültürel değerlerimizi günümüz okuyucularına sunmayı kendine görev sayan yayınevimizin çabalarıyla günümüz Türkçesi’ne uyarlanmış ve siz okuyucularımızın ilgisine sunulmuştur.

Yayınevi : Dorlion Yayınevi
Yazar : Selim Nüzhet Gerçek
Barkod : 9786254198410
Boyut : 13.5x21
Sayfa Sayısı : 168
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Yılı : 2023
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.