Sanayide Enerji Yönetimi ve Enerji Verimliliği

535,92 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
616,00 TL
Stok Adedi: 5

Tükendi

Stok Alarmı

Durmuş Kaya

1970 yılında Kahramanmaraş`ta doğdu. İlköğrenimini Kahramanmaraş, orta ve lise öğrenimini Osmaniye`de tamamladı. 1987 yılında girdiği Yıldız Üniversitesi Kocaeli Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünü başarıyla tamamlayarak 1991 yılında Makine Mühendisi oldu. Kocaeli ve Sakarya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Makine Mühendisliğinde Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini sırasıyla 1996 ve 2001 yıllarında tamamladı.

1993-1999 yılları arasında Tüpraş İzmit Rafinerisinde İşletme mühendisliği ve Proje Şefliği görevlerinde bulundu. 1999-2010 yıllarında TBİTAK MAM Enerji ve Çevre Enstitülerinde Uzman Araştırmacı olarak çalıştı. 2005 yılında Doçent unvanını aldı ve burada göreve başladı. Kasım 2010`da Karabük Üniversitesi Enerji ve Çevre Teknolojileri Birimini, Haziran 2011`de Çevre Mühendisliği Bölümü`nü kurdu. Temmuz 2010`de Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliğinde göreve başladı ve halen bu bölümde çalışmaktadır.

Başlıca çalışma alanları; Enerji Verimliliği, Enerji Yönetimi, Alternatif Enerji, Biyogaz ve Biyokütle, Enerji ve Çevre İlişkisi, Hava Kalitesi Yönetimi. Alanında birçok uluslararası ve ulusal projelerde yürütücü ve araştırmacı olarak görev almıştır. Çalışma alanlarından uluslararası ve ulusal dergilerde 65 adet, uluslar arası ve ulusal sempozyumlarda 60 adet sunulmuş/basılmış bildirileri ve dokuz adet kitabı mevcuttur. evli ve bir çocuk babasıdır.

 

H. Hüseyin Öztürk

1966 yılında İzmir ili Bergama ilçesi Hacı Hamzalar köyünde doğdu. Orta öğrenimini Beydere (Manisa) Teknik Ziraat Ortaokulu`nda, Lise öğrenimini ise Söke Ziraat Meslek Lisesi`nde tamamladı. 1988 yılında Çukurova Üniversitesi (Ç.Ü) Ziraat Fakültesi Tarımsal Mekanizasyon Bölümü`nden Ziraat Mühendisi olarak mezun oldu. Ç.Ü Fen Bilimleri Enstitüsü Tarım Makinaları Anabilim Dalı`nda yüksek lisans ve doktora öğrenimlerini tamamladı. Halen aynı bölümde öğretim üyesi (Prof.Dr.) olarak görev yapmaktadır.

Tarımda enerji kullanımı, enerji üretimi ve yönetimi, iklim değişikliği,enerji ve çevre ilişkileri konularında çalışmaktadır. Yurt içi ve yurt dışında düzenlenmiş olan değişik kongre ve sempozyumlarda sunulmuş ve bilimsel içerikli dergilerde yayınlanmış olan 200`den fazla bilimsel yayını bulunmaktadır. Uluslararası Bilim İndeksi (SCI) kapsamında yer alan uluslararası hakemli dergilerde 25 adet bilimsel makalesi yayınlanmıştır. Güneş Enerjisi ve Uygulamaları, Yenilenebilir Enerji Kaynakları ve Kullanımı, Sera İklimlendirme Tekniği, Isı Depolama Tekniği, SI Ölçüm Birimleri ve Kullanımı, Alternatif Yakıtlar, Seracılıkta Jeotermal Enerji Kullanımı, Seralarda Isıtma, Biyokütle Enerjisi, Bitkisel Üretimde Enerji Yönetimi, Biyoyakıt Üretimi ve Kullanımı, Biyogaz Teknolojisi, Yakıt Pili Teknolojisi, İkincil Enerji Üretimi ve Elektrik Motorları, Hava Kalitesi Yönetimi, İklim Bilgisi ve İklimsel Ölçme Tekniği, Enerji Bitkileri ve Biyoyakıt Üretimi, Enerji Yönetimi ve Enerji Verimliliği, Jeotermal Enerji Uygulamaları, Biyoyakıt Üretim Teknolojileri ve Kojenerasyon ve Trijenerasyon Tekniği isimlerinde, yurtiçindeki değişik yayınevleri tarafından yayınlanmış olan 20 adet kitabı bulunmaktadır. H. Hüseyin Öztürk, evli ve iki kız çocuk babasıdır.

Yayınevi : Umuttepe Yayınları
Yazar : Durmuş Kaya
Barkod : 9786055100179
Boyut : 17x24
Sayfa Sayısı : 524
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Yılı : 2014
Cep Boy : Hayır
1. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.