Pal Sokağı Çocukları

54,56 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
88,00 TL
Stok Adedi: 0

Tükendi

Stok Alarmı

“Yeryüzü... Siz güzel, sağlıklı ova öğrencileri, sonsuz yola çıkmak için sadece bir adım atması gereken, gökyüzü denen harika büyük mavi bulutun altında, gözleri uzak mesafelere, uzağı görmeye alışık, evler arasında yüksekte yaşamamışsınız, Peşteli bir çocuk için boş arsanın ne demek olduğunu bile bilmiyorsunuz. Bu ova ve sırt, Peşteli çocuğun ovası. Bu onun için sonsuzluk ve özgürlük demektir. Bir tarafı şişkin bir çitle çevrili, diğer tarafında büyük ev duvarlarının göğe doğru yükseldiği bir kara parçası. Şimdi, hiçbiri bu toprak parçasının Peşte`den bazı fakir öğrencilerin gençliğini temsil ettiğini bilmeyen sakinlerle dolu büyük, dört katlı bir ev, şimdi de Pal Sokağı’nda olduğu yerde yas tutuyor.”
“Pal Sokağı Çocukları”, sokağın havasını genzinde dolaştırmış bir grup çocuğun neşeli, eğlenceli, hareketli ve bazen de hüzünlü günlerini anlatıyor. Sokakta oyunlar oynayan, gruplara ayrılıp savaşan çocuklar, hayatın sert, karanlık yanlarıyla şimdiden tanıştıklarının henüz farkında değiller… 
Peşteli bir grup çocuğun; Küçük Sarışın Nemeçek’in, Boka, Feri Ats ve diğer çocukların dünyasını hem yetişkin hem de çocuk okurlara sunmaktan mutluluk duyuyoruz. 

Yayınevi : Fark Yayınları
Yazar : Ferenc Molnar
Barkod : 9786258233940
Boyut : 13.5x21
Sayfa Sayısı : 220
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Yılı : 2023
Cep Boy : Hayır
Kuşe

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.