Öksüz Atlar Ülkesinde

201,50 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
325,00 TL
Stok Adedi: 11

Tükendi

Stok Alarmı

Kıbrıs`ın derinliklerindeki hikâyesini duyarlı ve duygusal bir roman örgüsünün tılsımında Kıbrıslı bir kalemden okumak istiyorsanız ``Öksüz Atlar Ülkesinde``yi okuyun.
                                                                                      Prof. Dr. Mehmet Altan

Altı yaşında annesinin rızasıyla satılan bir çocuk, bir ada, kuşaktan kuşağa aktarılan bir hayatta kalma mücadelesi. Film izler gibi okudum.
                                                    Özlem Özkaram-Devlet Tiyatroları Sanatçısı 
Gerçek yaşam öykülerinin okuyucuyu her zaman etkilediğini düşünürüm. Böyle bir öykünün anlatıldığı ``Öksüz Atlar Ülkesinde`` kitabına gözyaşlarıyla başladım ve bir çırpıda aynı şekilde tamamladım.
                                                                                         Prof. Dr. Nilgün Sarp

Hayatın ne getireceği bilinmez ama bazen bütün ihtimallerin ötesinde heyecan vericidir. Onu en çok heyecan verici kılan ise bir gün yolları kesişecek insanların imkansız coğrafyalarda birbirlerinden habersiz başlayan yürüyüşleridir. Hayat onları bir yerden başka yere; bazen mutluluk içinde bazen de tarifsiz acılarla sürüklerken kader ağlarını örer. Bu yüzden bazılarının hayatı roman olur. Öksüz atlar ülkesi işte bu bazılarının romanı... Başaran düzgün kurgusunu ve hikayesini hayatın bilinmezlerle dolu yürüyüşünün üzerine attığı ağla yakalıyor. Gazeteci titizliği ile ve aynı anda bir tarihçi hassasiyetiyle hikayeyle yüzleşecek kadar gerçekçi ama ne gerçekçi! Bir parçası olduğu Ada`nın acılı yıllarını anlatırken, kalemini iniş ve çıkış anlarında cesurca kullanıyor. Kıbrıs`ın entelektüelleri tarihten süzülerek Ada`yı var eden bütün kültürleri çok iyi bilirler. Başaran Düzgün de onlardan birisidir ve birçok romanın hikayesini zihninde taşıyor. Taşımakla kalmıyor... Acı, keder, aşk, kahır, çaresizlik ve ölümü dağılan imparatorluğun dört bir yana savurduğu insanları Kıbrıs sahnesinde anlatıyor. Bir yandan anlatıyor, bir yandan da benzer hikayelerin tanığı veya kahramanı olan herkesi sahneye alıyor.
                                                                    Mustafa Karaalioğlu Gazeteci-Yazar

Yayınevi : Ekinoks Yayın Grubu
Yazar : Başaran Düzgün
Barkod : 9786257995214
Boyut : 13.5x21
Sayfa Sayısı : 286
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Yılı : 2023
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.