Neden Bu Sanat?

265,20 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
390,00 TL
Stok Adedi: 5

Tükendi

Stok Alarmı

Sanatta Çağdaş Eleştiri Yaklaşımlarına Dair Bir Kılavuz

Neden Bu Sanat?’ın üçüncü baskısı, soyut ve betimleyici resim, animasyon filmi, heykel anıt, performans sanatı, fotoğraf, ilişkisel sanat ve video yerleştirmeler içeren çağdaş eserleri sunarak öğrencilere sanat kuramlarını tanıtıyor. Estetik, sanat kuramı, sanat eleştirisi ve sanat felsefesi dersleri için ideal olan bu benzersiz kitap, öğrencilere çağdaş sanat, bilgi sahibi olmak ve mantıklı yargılarda bulunmak konusunda yeni bir yaklaşım sunuyor.

Bu Baskıdaki Yenilikler

-Mona Hatoum, Takashi Murakami, RirkritTiravanija ve daha pek çok Batılı olmayan sanatçının eserleri içeriğe eklenmiştir.
-Bölüm 6 ve Sonuç, kuramın bizzat eserlere uygulanmasını vurgulayarak tamamen yenilenmiştir.
-Kitabın başından sonuna kadar, sanat kuramı ve eleştirisi alanında yapılan en son araştırmaları ve geliştirilen düşünce modellerini yansıtan güncellemeler yapılmıştır.

Yazar Hakkında

Terry Barrett, Ohio Devlet Üniversitesi’nde akademisyendir; daha önce Kuzey Teksas Üniversitesi’nde sanat tarihi ve sanat eğitimi dersleri vermiştir.

*Barrett’in anlaşılır ve öz metni övgüyü hak ediyor. Kitap, çağdaş sanat kuramı, sanat tarihi ve sanat eleştirisine pek az aşina olan öğrenciler için ilginç ve hızla kavranabilen bilgiler veriyor. Bölümlerin sonunda sıralanan sorular, sorgulamaya, konu üzerinde daha fazla düşünmeye ve kaynak araştırmasına yönelten irdeleyici bir perspektif sunuyor.*

-FrancNunoo-Quarcoo, Michigan Üniversitesi

Yayınevi : HayalPerest Kitap
Yazar : Terry Barrett
Barkod : 9786058502598
Boyut : 15x23
Sayfa Sayısı : 388
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Yılı : 2019
Çevirmen : Esra Ermert
Cep Boy : Hayır
1. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.