Kızıl Kraliçe Serisi - Kutulu Özel Set 5 Kitap

2.519,20 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
3.149,00 TL
Stok Adedi: 55

Tükendi

Stok Alarmı

Kızıl Kraliçe
Kızıl Kraliçe - 1
 
İnsanların Kana Göre Sınıflara Ayrıldığı Bir Düzen…
Büyülü, Tanrısal Yetenekleriyle Diğerlerine Hükmeden Gümüşler,
Onların Gölgesinde Hayatta Kalmaya Çalışan, Sıradan Kızıllar…
 
İktidar Tehlikeli Bir Oyundur.
Peki, Kazanmak İçin Ne Kadar Kan Kaybetmek Gerekir?

Kanla Bölünmüş Bir Dünyada, Kazananı Belirsiz Bir Varoluş Mücadelesi…
 
Mare Barrow’un Dünyasında Kanın Rengi, Va­roluşun Biçimini Belirlemektedir. Doğaüstü Yeteneklerle Donatılmış Gümüşler, Köle Gibi Çalıştırdıkları Ve Savaşta Ölüme Gönderdikleri Kızıllara Hükmetmektedir.
Yoksul Bir Kızıl Kasabasında Yaşayan On Yedi Yaşındaki Mare, Talihsiz Olaylar Sonucu Bir Gümüş Sarayında Çalışmaya Başlar. Ancak Kızılların Başkaldırı Hareketini Örgütleyen Kırmızı Muhafızlar’ın Davasını Ateşleyecek Kıvılcımın Kendi Parmaklarının Ucunda Ol­duğunu Fark Edince Bambaşka Bir Oyunun Ortasında Kalır.
Yalanlar Üzerine Kurulu Bir Düzende Kızıl­ların Gümüşlere, Bir Prensin Diğer Prense Ve Mare’nin Kendi Kalbine Karşı Mücadele Ettiği Bu Tehlikeli Oyunda Tek Mutlak Gerçek, İha­nettir.
 
“Romantizm Ve Devrimin Çarpıştığı, İktidar Ve Adaletin Düelloya Çıktığı, İçinizi Yakacak, Hayal Gücünüzü Ateşleyecek Bir Macera.”
Usa Today
 
“Aveyard, Muhteşem Bir Evren Yaratmış. Irk Eşitsizliği, Refahın Adaletsiz Dağılımı, Çevre Kirliliği, Savaşlar, Siyasi Yozlaşma Ve Medyanın Ürkütücü Gücü Gibi Sorunları Yansıtan Bu Evrenin İçine Çekileceksiniz.”
Voya
 
“İstikrarsız Bir Dünyada, Güçlü Bir Başkahraman.”
Booklist
 
Cam Kılıç
Kızıl Kraliçe - 2
                                                 
Ben Bir Kılıcım; Şimşekten Ve Ateşten Doğdum.
Kalbimin Kırılmasından Korkmuyorum.
Acıdan Korkmuyorum.
Sadece Boşluğa Uyanmaktan Korkuyorum.
Yalnız Bir Fırtınada Tek Bir Şimşek Olmaktan.
Ben Bir Kılıçsam, Camdan Yapılmışım Ve Çatlamaya Başladığımı Hissediyorum.
 
Mare Barrow Sadece Farklı Olduğunu Biliyor. Mare’nin Kanı, Poyraz’daki Sıradan Her İnsanınki Gibi Kırmızıdır Ancak Gümüş Yeteneği, Yani Şimşekleri Kontrol Etme Gücü Nedeniyle Saray Onu Gizlemiş Ve Himayesine Almak İstediği Bir Silaha Dönüştürmüştür. Genç Kız, Tahtı Ele Geçirmek İçin Ona İhanet Eden Arkadaşı Prens Maven’dan Kaçmayı Başardığında İse Şaşırtıcı Bir Gerçeği Keşfeder: Kendisi Gibi Farklı Olan Başkaları Da Vardır.
İntikam Arzusuyla Dolu Ve Artık Taç Giymiş Bir Kral Olan Maven Peşindeyken, Mare Yeni Bir Göreve Atılır: Kendisi Gibi Yetenekleri Olan Kızıl-Gümüş İnsanları Toplayıp Bir Ordu Kuracaktır. Yükselen Bir Şafak Kadar Kızıl, Gümüş Bir Mermiden Daha Hızlı; Zalim Yöneticileri Devirebilecek Kadar Güçlü Bir Ordu.
Ancak İktidar Tehlikeli Bir Oyundur Ve Mare Bedelini Artık Bilmektedir.

“Kızıl Kraliçe’nin Hayranları Hayal Kırıklığına Uğramayacak. Aveyard’ın Üslubu Akıcı, Hızlı Ve Vahşi; Cam Kılıç’ta, Serinin İlk Kitabına İşlediği Macera, Gerilim Ve Adrenalinle Nişan Alıyor, Tetiğe Basıyor Ve Hedefi On İkiden Vuruyor.”
 The Guardian
 
“Tehlikeli, Heyecan Verici Ve Keskin Şaşırtmacalarla Dolu Bu Devam Kitabı Çok İlgi Çekici Ve Nefes Kesici.”
Booklist
 
“Yüksek Tempolu Ve Macera Dolu Cam Kılıç Çok Güçlü; Serinin Sabırsız Takipçilerini Ve Distopik Fantazya Okurlarını Memnun Edecek.”
Voya
 
Kralın Kafesi
Kızıl Kraliçe - 3
Kafeste Tutsağım.
Ama Savaşmadan Teslim Olmayacağım...
Buradan Ya O Çıkacak... Ya Da Ben.
Görün Beni. Onun Nasıl Yalan Söylediğini Görün.
Ben Şimşek Kızım. Ben Fırtınayım.
Dökülen Kızıl Kanların İntikamını Alacağım.
 
İsyan Ateşi Tutsaklıkla Körüklenecek…
 
Mare Barrow Şimşeği Olmadan Tamamen Güçsüz Düşmüştür Ve Ölümcül Hatalarını Unutamamaktadır. Bir Zamanlar Sevdiği, Yalan Ve İhanetlerden İbaret Bir Çocuğun Merhametine Kalmıştır.
Artık Kral Olan Maven, Ülkesini Ve Tutsağını Kontrolü Altına Alabilmek İçin Entrika Ağları Örmeye Devam Etmektedir.
Mare Sarayda Tutsakken, Artık Gölgelere Saklanmak İstemeyen Kırmızı Muhafızlar Organize Olup Kendilerini Eğitmeye Başlar. Mare’den Uzak Kalmaya Dayanamayan Sürgündeki Prens Cal İse Onu Geri Getirebilmek İçin Her Yolu Denemeye Hazırdır.
Bu Savaşta Aynı Soydan Gelenler Birbirine Sırt Çevirirken İki Taraf Da Sadakatle Sınanacak...

“İç Çatışmalar Ve Saray Entrikalarıyla Dolu.”
Kirkus Reviews
 
“Yine Heyecan Verici Bir Sonla Okurları Merak İçinde Bırakacak.”
Booklist
 
“Aveyard’ın Küçük Şimşek Kızı Hatalar Yapan Ve İnsanın Kendisinden Bir Şeyler Bulduğu Bir Karakter… Yazar, Henüz Kazanılmamış Bir Savaşla Dördüncü Kitaba Hazırlık Yapıyor.”
Publishers Weekly
 
Zalim Krallık
 
 
Kanlı Geçmiş Ve Acıtan Gerçekler…
Biri Gümüş, Biri Kızıl; Büyüleyici İki Kadın.
Tek Bir Adalet Savaşı:
Kızıllar, Gümüşlere Karşı.
Kraliçe’nin Şarkısı 
Kral Tiberias’ın İlk Eşi Kraliçe Coriane Gizli Bir Günlük Tutmaktadır; Bu, Saraydan Kimsenin Zihnini Ona Karşı Kullanmayacağından Emin Olmanın Tek Yoludur. Coriane, Veliaht Prensle Tatlı-Sert Flörtleşmelerini, Yeni Prens Cal’in Doğumunu Ve Kraliyet Yaşantısının Ölümcül Mücadelelerini Yalnızca Bu Günlükle Paylaşmaktadır. Ancak İktidarın Korkunç Bedelini Ödeme Zamanı Genç Kraliçe’ye Günbegün Yaklaşıyordur... 
 
Çelik Yaralar 
Diana Farley Güçlü Bir Asker Olarak Yetiştirilmiştir Ancak Poyraz’da İsyan Tohumları Ekme Görevi, Beklediğinden Daha Zordur. Başkente Gerçekleştireceği İlk Saldırı İçin Karaborsa Tüccarlarını, Kaçakçıları Ve Radikalleri Kızıl Muhafızlar’a Katmaya Çalışırken Bütün Operasyonun Anahtarı Olabilecek Bir Bağlantıyla Tanışır: Önemsiz Bir Kasabada Önemsiz Bir Yankesici Olan Mare Barrow’la… 
 
“Aveyard’ın Kusursuz Ve Nefes Kesici Üslubuyla Bir Kez Daha Hikâyeyi Efsanevi Bir Seviyeye Taşıyabilmesine Hayran Kaldım. Sade Olay Örgüsünün, Hikâyelerin Sonunda Büründüğü Sıradışı Güzelliğe Bayıldım.”
Theguardiancom
 
“Bir Kitaptan Beklediğim Her Şey Zalim Krallık’ta Mevcut: Gerçek Duygular, Etkileyici Karakterler, Detaylı Bir Evren Ve Yazarın Beni Karakterlere Bağlamayı Başardığının Kanıtı Olarak Kalbime Saplanan Sızı. Aveyard’ın Yetenekli Olduğunu Biliyordum Ama Bu Kitap, Kızıl Kraliçe’den Bile Güzel.”
Lovablereadercom
Savaş Fırtınası
 
Kızıl Kraliçe - 4
 
“Yüksektepe Sizin İçin Savaşacaksa,” Dedi Başbakan, Tıberıas’a Bakıp, “Sizin De Bizim İçin Savaşmanız Gerek.” Davıdson’ın Gözleri Altın Renginde Parıldıyordu. Tıberıas’ınkilerse Kızıl Alevler Gibiydi. “Size Kuzeyin Alevi Diyorlar, Majesteleri. Bize Alevleri Gösterin.”
Sonra Bana Baktı.
“Ve Bize Fırtınayı Gösterin.”
 
Zaferin Bir Bedeli Var!
 
Mare Barrow Bunu, Cal’in İhanetiyle Yerle Bir Olduğunda Öğrenmiştir. Artık Kalbini Korumaya, Kızıllar İle Yenikanların Özgürlüğünü Kazanmaya Ve Poyraz Krallığı’nı Yok Etmeye Kararlıdır… Maven’ın Başındaki Taçtan Başlayarak. 
Fakat Hiçbir Savaş Yandaşlar Olmadan Kazanılmaz Ve Mare, Kendisini Perişan Etmiş Oğlanı Yenebilmek İçin Kalbini Kırmış Bir Başka Oğlanla Omuz Omuza Vermek Zorunda Kalacaktır. Cal’in Gümüş Müttefikleri, Mare Ve Kızıl Muhafızlar’la Birleştiğinde Yenilmez Bir Güç Oluşturur. Ancak Mare’yi Elde Etmek İsteyen Maven’ın Gözü Hiçbir Şey Görmeyecektir… Önüne Çıkan Her Şeyi –Ve Herkesi– Yok Etmesi Gerekse Bile. 
Mare’nin, Uğruna Savaştığı Her Şey Tehlikededir. Zafer, Gümüş Krallıklarını Devirmeye Yetecek Midir? Yoksa Küçük Şimşek Kız Sonsuza Kadar Sessizliğe Mi Mahkûm Olacaktır? 
Victoria Aveyard’ın Muhteşem Serisinin Son Kitabında Mare Tüm Gücünü Toplamak Zorunda Kalacaktır… Çünkü Herkes Sınanacaktır Fakat Herkes Hayatta Kalmayacaktır. 
 
 
“Serinin Yeri Yerinden Oynatan Son Kitabında Aksiyon Tüm Hızıyla Devam Ediyor.” 
School Library Journal

Yayınevi : Pegasus Yayınları
Yazar : Victoria Aveyard
Barkod : 9786052996799
Boyut : 14x21
Sayfa Sayısı : 2216
Cilt Tipi : Ciltli
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Yılı : 2019
Çevirmen : Onur Kınacı Birler
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.