Kızıl İsyan Serisi Ciltli Kutulu Özel Set

2.240,00 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
2.800,00 TL
Stok Adedi: 16

Tükendi

Stok Alarmı

Kızıl Yükseliş Kızıl İsyan - 1
 
Ben Dünyaları Ateşe Verecek Kıvılcımım. Ben Zincirleri Kıracak Çekicim. Ben Halkımın Ve Esaret İçinde Yaşayan Herkesin Umuduyum. Çünkü Biliyorum Ki İnsan Kendini Köleleştiren Adaletsizlikle Özgürleşemez.
 
Gelecekte, Renk Kodlarına Göre Sınıflara Ayrılmış Toplum’un En Alt Sınıfını Kızıllar Oluşturmaktadır. Diğer Bütün Kızıllar Gibi Darrow Da, Mars’ı Yeni Nesiller İçin Yaşanılır Bir Gezegen Haline Getirdikleri İnancıyla Günlerini Madenlerde Çalışarak Geçirmektedir. Üstelik Bunu Severek Ve İsteyerek Yapmakta, Kanı Ve Teriyle Çocuklarına Daha İyi Bir Dünya Bırakacağına İnanmaktadır.
Ancak Kızıllar Kandırılmıştır. Darrow, Halkının Yozlaşmış Yönetici Sınıfın Kölesinden Başka Bir Şey Olmadığını Keşfettiğinde Adalet Özlemi Ve Kaybettiği Aşkının Anısıyla Hırslanır. İnsanlığın Yeni Nesil Altın Hükümdarlarının Güç İçin Mücadele Ettiği Efsanevi Enstitü’ye Sızmak İçin Her Şeyden Vazgeçer. Hayatı Ve Medeniyetin Geleceği Pahasına En Başarılı Ve En Vahşi Altınlarla Rekabet Etmek Zorunda Kalacak Olan Darrow’un Düşmanlarını Yenmek İçin Artık Yapmayacağı Şey Yoktur… Bu, Onlardan Birine Dönüşmek Anlamına Gelse Bile.
  
 “Klasik Bilim Kurgu Hayranları Ve Yeni Distopik Destanların Coşkulu Takipçileri Bu Müthiş Kitabı Mutlaka Okumalı.”
Examinercom
 
“Ender, Katniss Ve Şimdi De Darrow… Pierce Brown’ın İmparatorlukları Çökerten Bu İlk Kitabı, İnsanlığın Yıldızlara Yayılma Hayalini Yeniden Canlandırıyor.”
Scott Sigler
 
“Olağanüstü Bir Macera, Nabzınızı Hızlandıracak Bir Serüven. Pierce Brown’ın Çarpıcı İlk Romanı, Açlık Oyunları, Sineklerin Tanrısı Ve Ender’in Oyunu’nu Anımsatıyor. Başınızı Döndürmek İçin Gereken Her Şeye Sahip.”
Entertainment Weekly
 
“Hızlı, Sürükleyici, Ustaca Kaleme Alınmış Ve Elinizden Bırakamayacağınız Bir Kitap. Harry Potter Ve Açlık Oyunları’nı Andırsa Da Aslında Gençlik Romanlarının Ötesinde Bir Başyapıt. Üslubu Mükemmel Ve Hikâyesi Benzerlerinden Çok Daha Üstün. Hiç Tereddüt Etmeden Herkese Tavsiye Edebileceğim Muhteşem Bir Roman.”
Terry Brooks
 
“Hırs Dolu… Her Yaştan Açlık Oyunları Hayranı Mutlaka Okumalı.”
Booklist
 
“Heyecan Ve Hareket Dolu, Sinemaya Aktarılmaya Hazır Bir Hikâye.”
Publishers Weekly
 
“Okuyucuyu Ele Geçirecek Ve Daha Fazlasını İstetecek.”
Library Journal
 
“Birinci Sınıf Bir İlk Roman… Kızıl Yükseliş, Her Geçen Gün Kalabalıklaşan Distopya Türünde Zirveye Yükseliyor.”
Usa Today
 
“Kızıl Yükseliş, İncelikli Bir Bakış Açısıyla İşlenmiş… Brown Sadık Bir Hayran Kitlesi Oluşturacak.”
Richmond Times-Dispatch
 
“Pierce Brown, Okurlarının Zihninde Yer Edecek Müthiş Ve Güçlü Bir Eser Yaratmış.”
The Huffington Post
 
“Harika Bir İlk Kitap… Yazar, Çok Çeşitli Unsurları, George R. R. Martin’inkine Benzer Bir Tarzla Bir Araya Getiriyor. Bu Harika İlk Kitap, Esinlendiği Klasik Eserleri Tanınamaz Hale Getiren Çok İlgi Çekici Değişikliklerle, Aşina Olduğumuz Temeller Üzerine Heybetli Bir Kale İnşa Ediyor. İnsanoğlunun Geçmişte Yaptığı Gibi Pierce Brown Da Yıldızlara Uzanıyor Ve Zirveye Oynuyor.”
Torcom
 
“Açlık Oyunları’nın Yürek Hoplatan Heyecanı, Taht Oyunları’nın Nabız Hızlandıran Görkemi Ve Karmaşıklığı, Blade Runner’ın Masalsı Güzelliği Ve Melankolisi Bir Arada… Hayal Gücünüzü Coşturacak.”
Star Magazine
 
“Açlık Oyunları Ve Ender’in Oyunu’nun Heyecanını Taşıyan, Son Derece Eğlenceli Bir İlk Roman.”
Risingshadownet
 
“Açlık Oyunları Ve Ender’in Oyunu’nu Bir Araya Getiren, İnanılmaz Bir Bilim Kurgu Romanı.”
İdigitaltimescom
 
“Açlık Oyunları’nın Gerilimi, Sineklerin Tanrısı Ve Kadim Tanrıların Vahşetiyle Şekillenen Antik Yunan Mitolojisi Arasında Duran Çarpıcı Şiddet Sahneleri Sayesinde Soluksuz Okunan, Fazlasıyla Eğlenceli Bir Roman. Brown’ın Yarattığı, Çıplak Gerçeklikle Çatışma Halindeki Tanıdık Ve Başarısı Bir O Kadar Kesin Entrikalar, Bu Hikâyeyi Klasik Bilim Kurgu Severler Ve Yeni Distopik Destanların Heyecanlı Takipçileri İçin Kaçırılmaması Gereken Bir Esere Dönüştürüyor.”
Fantasyreviewbarncom
 
Altın Oğul
Kızıl İsyan - 2
 
Altın Yüzlerden Oluşan Bir Denizde Sürükleniyorum.
Burada Sadece Güçlü Olan Hayatta Kalabilir.
Sadece Akıllı Olan Yönetebilir.
Hâlâ Oyun Oynuyorum Ama Bu, Oyunların En Ölümcülü.
Ben Yüzyıllardır Köleleştirilen Halkımın Kılıcıyım.
Bağışlamayacağım.
Ve Unutmayacağım.
 
Mars Enstitüsü’ndeki Amansız Rekabetten Zaferle Çıkan Darrow, Namı Diğer Azrail, Yönetici Seçkinler Arasında Saygın Bir Konuma Yükselmiş, En Zalim Ve Zeki Altınlara; Eşsiz Yaralılara Katılmıştır. Ancak Darrow Onlardan Biri Değildir: Geleceğin Yalanlar Üzerine Kurulu Olduğu, Trajediyle Dolu, Unutamayacağı Ve Affedemeyeceği Bir Geçmişi Vardır.
 
Sistemi İçeriden Yıkma Hedefine Ulaşmak İçin Herhangi Bir Altın Değil; En İyi, En Güçlü, En Zeki, En Vazgeçilmez Altın Olmalıdır. Halkını Aydınlığa Çıkarmasının Başka Yolu Yoktur Ancak Bu Yol Boyunca Attığı Her Adım, Darrow’un Kendi Gölgesini Biraz Daha Karartacaktır.
 
“İlk Kitaptan Çok Üstün Bir Devam Kitabı; Öncülünü Akla Gelebilecek Her Bağlamda Bir Adım Öteye Taşıyor… Bilimkurgu Hayranları İçin Yılın En İyi Kitabı Olmaya Aday.”
Torcom
 
“Pierce Brown’ın Evreninde İlkellik İle Yüksek Teknoloji Yan Yana Geliyor; Aldatmaca Ve Kahramanlıkların Dozu Artıyor, Macera Da Asla Hız Kesmiyor. Darrow İse Daha Ağır Fiziksel Ve Duygusal Çatışmalara Giriyor.”
Amazon.Com, Seira Wilson
 
“Sürükleyici… Altın Oğul Normalde Bir Üçlemenin Son Kitabından Beklenecek, Distopyaları Yerle Bir Eden Türde Bir Macera Ve Klişelere Başkaldıran Bir Devam Kitabı.”
Entertainment Weekly
 
“Hikâyeyi Enstitü’nün Dar Alanından Çıkaran Altın Oğul, Brown’ın Edebiyat Dünyasındaki İlk Eserinden De Başarılı Bir Kitap. Çatışma Daha Kapsamlı Bir Boyut Kazanıyor Ve Çocuk Oyunu Olmaktan Çıkıp Güneş Sistemi’nin Kaderini Belirleyecek Gerçek Bir
Savaşa Dönüşüyor.”
 Library Journal
 
“Kızıl Yükseliş’ten Daha Tehlikeli; Aldatmacaları Ve Sürprizleri İse Onunkiler Kadar Heyecan Dolu. Sonunda Ağzınız Açık Kalacak Ve Brown’ın Tam Anlamıyla Özgün, Fazlasıyla Nefes Kesici Serisinin Sonunu Dört Gözle Bekleyeceksiniz.”
Booklist

Sabah Yıldızı
Kızıl İsyan - 3
 
Her Şey Kaybedildiğinde Onur Ölümü Emreder Ama Yaşayanlar İçin Hâlâ Umut Var.
Altınlar Tüm Evrene Hükmedebilsin Diye Zincire Vurulmuş Tüm Renkler İçin.
Yalnız Değilim. Kurban Değilim.
Ben Azrail’im.
Acı Çekmeyi Bilirim.
Karanlığı Bilirim.
Hikâye Böyle Bitmeyecek.
 
 
“Pierce Brown, Bilimkurgunun En Gizli Kalmış Sırrı. Üçlemenin Çarpıcı Ve İlham Verici Son Kitabı Öyle Bir Gerilimle Dolu Ki Satırlar Arasında Yere İğne Düşse Duyuyorsunuz.”
Entertainment Weekly
 
“Yepyeni Bir Bilimkurgu Nesli Yetiştiren Bu Seri, Beklentileri Fazlasıyla Karşılayan, Kor Gibi Kızıl Bir Sona Ulaşıyor.”
Amazon.Com, Adrian Liang
 
“Brown, Frank Herbert’ın Dune’undaki Gibi, Tarih İle Mitoloji Arasındaki Gölgelerde Var Olan Karakterle Dolu, Çok Katmanlı, Alternatif Bir Evren Yaratıyor. Muazzam Serinin Sonu İddialı Ve Tatmin Edici.”
 Kirkus Reviews
 
Darrow Huzur İçinde Yaşayabilecekken Düşmanları Ona Savaş Getirmiştir. Altın Yöneticiler Karısını Asmış, Halkını Köleleştirmiştir. Darrow İse Karşı Koymaya Kararlıdır Ve Altınların Arasına Sızmak İçin Her Şeyini Riske Atmıştır. Toplum’un En Güçlü Savaşçılarını Yenip Rütbesini Yükseltmiştir. Ancak Hiyerarşiyi İçeriden Çökertecek Devrime Adım Adım Yaklaşırken Aniden Sırtından Vurulmuştur.
Tüm Hayatının Birikmiş Öfkesine İhanetin Acısı Eklenmişken Karanlığa Kapılmamaya Çalışan, Bu Süreçte Altın Dostlarına Sadakati Ve Özgürlük Arzusu Arasında Hırpalanan Darrow, Güneş Sistemi’nin Kaderi Omuzlarındayken Her Zamankinden Daha Savunmasızdır. Onun Gerçek Kimliğini Bilen Eski Müttefikleri, Sadakatlerini Koruyacak Mıdır? Altınlara Karşı Ayaklanması Başarıya Ulaşabilecek Midir? Darrow Başlattığı İç Savaşı Mutlak Zafere Taşımaya Çabalarken Altın Tiranlara Karşı Direnen Milyonlarca İnsanın Hayatını Değiştirecek Seçimler Yapacaktır.
 
 
“Mükemmel… Yıldızlararası İç Savaşı Çok Tatmin Edici Bir Sona Ulaştırırken Coşkulu Nutukları, Parçalanan Ailelerin Hikâyelerini Ve Çarpıcı Çatışma Sahnelerini Okura Ön Sıradan İzletiyor.”
Publishers Weekly
 
“Yıldız Savaşları’nda Jedi’ın Dönüşü Neyse, Kızıl İsyan Üçlemesinde De Sabah Yıldızı O…”
Torcom
 
Demir Altın
Kızıl İsyan - 4

“İstediğin Kadar Gözlerini Değiştir. 
Yaramızı Al. Saltanatımızı Parçala. 
Bu, Özünde Kim Olduğunu Değiştirmeyecek 
Darrow: Bir Köle.” 
 
 
Artık Bir Baba Değildim. 
Bir Koca Değildim. 
Öfke Ve Nefretten İbarettim. 
Ben Lykos’lu Cehennemdalgıcı, Savaş Lordu, Köle Kralı, Kurtarıcı Ve Mars’ın Azrail’i, 
Savaşın Onuncu, Hayatımın Otuz Üçüncü Yılında Altınların Son Büyük Savaş Lordunun 
Canını Alacağım! 
 
“#1 The New York Times Çoksatan Yazarı Pierce Brown Çarpıcı Uzay Operasının Yeni Kitabıyla Kızıl İsyan Serisinin Çıtasını 
Ve İvmesini Yükseltiyor.”
Entertainment Weekly 
 
“Yeni Kahramanlar Ve Olayların Aldığı Farklı Yönle Kızıl İsyan’ın Dördüncü Kitabı Yeni Bir Üçlemenin İlk Kitabı.”
School Library Journal 
 
Onur Ve İhanet. 
Engel Tanımayan Bir Devrim. 
 
On Yıl Önce Darrow, Toplum’un Zincirlerini Kırabileceğine İnandığı Devrimin Kahramanı Olmuştur. Fakat İsyan Her Şeyi Parçalamış, Barış Ve Özgürlük Yerine Bitmek Bilmeyen Bir Savaş Getirmiştir. Şimdi Darrow, Uğruna Savaştığı Her Şeyi Riske Atarak Son Bir Umutsuz Göreve Çıkmalıdır. Herkesi Kurtarabileceğine Hâlâ İnansa Da Kendini Kurtarması Mümkün Müdür? Kaderi Başka Gezegenlerdeki İnsanların Kaderleriyle Kesişen Darrow Ve Etrafındakilerin Hayatı Geri Dönülmez Bir Şekilde Değişecektir… 
Küçük Bir Kızıl Kız, Mülteci Kampında Yaşanan Trajediden Kaçarak Hayalini Dahi Kuramayacağı Bir Hayata Atılır. 
Kederden Mahvolmuş Eski Bir Asker, Hayatı Pahasına, Galaksideki En Değerli Şeyi Çalmaya Zorlanacaktır. 
Darrow’un Değiştirdiği Dünyanın Kaybını Sindiremeyen Ve Küllerinden Doğmaya Dair Hayaller Kuran Sürgündeki Vâris Lysander Au Lune, Akıl Hocası Cassius’la Yıldızların Arasında Hayalleri İçin Doğru Zamanı Beklemektedir. 
Bir Evrenin Sona Erişinin Öyküsü Kızıl İsyan’dan Sonra Demir Altın’la Yeni Bir Evrenin Trajedi Ve Zaferlerle Dolu Destanı Başlıyor. 
“Macera, Gizem Ve İnsanlığa Dair Trajik Öyküleri Sevenler İçin Birebir.” 
Publishers Weekly 
 
“Soluksuz Okunan, Detaylı Ve Muazzam Bir Öykü.” 
Kirkus Reviews 

Yayınevi : Pegasus Yayınları
Yazar : Pierce Brown
Barkod : 9786052996768
Boyut : 14x21
Sayfa Sayısı : 2160
Cilt Tipi : Ciltli
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Yılı : 2019
Çevirmen : Selim Yeniçeri
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.