Kitap Avcısı

124,00 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
200,00 TL
Stok Adedi: 2

Tükendi

Stok Alarmı

Her kitabın kendine has bir dili vardır. Arka kapak yazılarından, içindekilere; ön sözünden, sayfalarına; cildinden, kapak üzerindeki resme kadar âdeta her şeyiyle konuşur kitap. Ama kolay ele vermez kendini... Sırlarını hemen ifşa etmez. Yeri gelir, bir satırıyla dünyaları anlatır da yüzlerce sayfada meramını vermez talibine...
Her okurun da kimliğine ve okuma tecrübesine göre şekillenen bir kitap seçim tarzı vardır. Kimileri ince eleyip sık dokur, şekle değil; muhtevaya yüzünü dönerler. Deyim yerindeyse, kitabın dilinin olmasındansa dilinin söylediklerine yoğunlaşırlar. Bu aşamada, kendini kolay ele vermeyen kitapların deşifre edilmesi gerekir. Yani kitapların dilinden anlayan birinin kitabın o kendine özgü dilini çözümlemesi, onu tahlil ve tenkit ederek talibine tanıtması ihtiyacı hâsıl olur.
İşte Ömer Karabayır burada devreye girerek, ilk aşamada okurla kitap arasında bir rabıtanın oluşmasını sağlar. İkinci olarak, binlerce kitap arasında kalıp kendi diline yakın kitabı arayan okura rehber olur. Son olarak, kitabın sesinin akislerini muhatabına duyurur ve onu fikren doyurur. Daha ne olsun!
Son söz: “Kitabı kitapta bulmak için bu kitabı okuyun.”

Zafer Saraç
Kitap Şuuru Genel Yayın Yönetmeni

 

Yayınevi : Post Yayınevi
Yazar : Ömer Karabayır
Barkod : 9786258143843
Boyut : 13.5x21.5
Sayfa Sayısı : 180
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Yılı : 2023
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.