Kelebeğin Düşüşü

239,20 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
299,00 TL
Stok Adedi: 3

Tükendi

Stok Alarmı

Iowa, What Cheer’ın 646’ncı ve en az tanınan sakini Willa Parker yeni bir hayata başlamak için Doğu Sahili’ne doğru yola çıkar. 
Bu hayatı kendisi mi seçmiştir? Hayır, çünkü böylesi çok kolay olurdu ve Willa’nın yaşamında hiçbir şey kolay değildir. Onu aşırı pahalı ve aşırı ayrıcalıklı Pembroke Okulu’na göndermek ünlü dâhi annesinin fikridir ve Willa’nın orada uzun süre kalmaya niyeti yoktur. 
 
Tam geri dönülmez bir karar vermek üzereyken sıradışı, gizemli ve baş döndürücü Remy Taft’la tanışınca, Willa bu tuhaf dünyaya ayak uydurmak ister. Arkadaşına baktığında onun, hayalini kurduğu her şeye sahip olduğunu görür. Ama elbette bunun bir bedeli vardır. Remy’nin çılgınlıkları baş gösterdiğinde Willa, ona devam etme gücü veren her şeyi kaybetmek üzere olduğunu anlar. 
Arkadaşlık, bağımlılık ve yeni başlangıçlara dair içten öyküsüyle Andrea Portes, geçici mutlulukları ve yalnızca uçmak isteyen birini sevmenin derin acısını anlatan unutulmaz bir roman kaleme almış. 
 
“Willa kendini değersiz gören, fazla ince düşünen ve oldukça komik bir karakter. Okura doğrudan hitap ettiği zamanlarda öykünün bir parçası olduğunuzu hissedeceksiniz. Eleştirel yönünü ve keskin zekâsını da göz ardı etmek mümkün değil.”
Kirkus Reviews
 
“Andrea Portes’in ikinci romanı baştan çıkarıcı eğlence ve sonsuz keyif vaat ediyor. Willa’nın akıllara kazınan sesi ve neşesi, ayaklarını yere daha sağlam basmasını sağlayacak arkadaşlıklar kurma arzusuyla okurları kendine bağlayacak.”
Publishers Weekly
 
“Başkahramanın canlı ve kendine özgü sesi hikâyenin duygusallığını ortaya çıkarıyor. Bu öykü okurları derinden etkileyecek.”
School Library Journal
 
“Willa’nın genelde huysuz, bazen duygusal yaklaşımı günümüz sorunlarına ışık tutan bu romanda öne çıkıyor. Genç kızın bazı arkadaşlıkların kişiye zarar verebileceğini anlaması ve Remy’yle arkadaşlığının ağır ağır yara alması gerçekten çok acı verici.”
Booklist
 
“Yazarın gerçekçi anlatımı sayesinde Remy’nin yanlış tercihleri ve bağımlılığı doğal bir süreç şeklinde ilerliyor ve göze batmıyor. Willa’nın karanlıktan kurtulması ise zorlu ve inandırıcı.”
Horn Book Magazine

Yayınevi : Pegasus Yayınları
Yazar : Andrea Portes
Barkod : 9786052995532
Boyut : 14x21
Sayfa Sayısı : 360
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Yılı : 2018
Çevirmen : Yelda Rasenfos
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.