Karanlık Üçlü

159,80 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
235,00 TL
Stok Adedi: 1

Tükendi

Stok Alarmı

Artık “Karanlık Üçlü”yü daha kolay tanıyacaksınız!
Lider dendiğinde akla hep güçlü önsezileri olan, olağanüstü zekâya sahip, sonsuz bilgilerle donanmış, her şeyin en iyisini bilen, otoriter hatta ulaşılması güç biri gelir. Ekipleri, geniş kitleleri yöneten, amaca doğru kanalize eden, hedef gösteren olarak idealize edilir. Lakin bu tarifler görülmek istenendir. Zira kimse kolaylıkla liderliğin karanlık tarafına bakmak istemez çünkü karanlıklar ürkütücüdür. 
Alışık olmadığımız “KARANLIK ÜÇLÜ!” tanımının açılımı ise berrak zihinleri bulandırabilir, standart düşünceleri kurcalayabilir ve hatta kişileri karanlıkların içine çekebilir.
Peki, bu korkutucu ve bir o kadar da tehlikeli olan “Karanlık Üçlü” gerçekte kim? Esasen Narsisizm, Makyavelizm ve Psikopati!
Narsistler, liderlik pozisyonlarında olmaları durumunda, kendi alanlarını olağanüstü bariyerlerle çevreler, müthiş bir savunma psikolojisiyle korurlar. 
Onlar sorunları çözmezler, aksine o sorunlardan beslenirler ve yönetmeye talip olurlar. Merhametli, şefkatli, hoşgörülü, haysiyetli olmaları beklenmez ama öyleymiş gibi davranırlar.
Makyavelistler, başkalarını manipüle etme noktasında tam bir ajitatördürler. Duygusuz olmalarına rağmen insanların duygularını sömürür ve onları kendi düşünce sistemleriyle zehirlerler. Bu noktada en büyük araçları, iyi derecede demagog olmalarıdır
Psikopati, empati ve vicdan eksikliği, merhamet yoksunu kişilik tipi olarak tanımlanıyor; bu davranış tipleri, kişilik bozukluğunun dışavurumu    olarak da ele alınıyor.
K. Çağlayan Bakaçhan, “Panorama” kitabından sonra kaleme aldığı bu ikinci kitabı Karanlık Üçlü’de liderliğin karanlık dünyasına projektör tutuyor. İş ve yönetim dünyasında narsisizm, Makyavelizm ve psikopatinin kişilik özelliklerini irdeliyor.
Bu kitabın satır aralarında rasyonel liderliğin paradigmalarını bulacaksınız!

Yayınevi : Devinim Kitap
Yazar : K. Çağlayan Bakaçhan
Barkod : 9786057145956
Boyut : 13.5x21
Sayfa Sayısı : 200
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Yılı : 2023
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.