İstanbul’un Kuşları

396,00 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
440,00 TL
Stok Adedi: 2

Tükendi

Stok Alarmı

İstanbul, Batı Paleartik bölgede yer alan en önemli kuş göç yollarından birinde bulunuyor. Bu yolu ilkbahar ve sonbaharda leylekler, pelikanlar ve gündüz yırtıcıları gibi süzülen kuşlar ile ötücü kuşlar; kışın da su kuşları göç güzergâhı olarak kullanır. İstanbul Boğazı’nda her yıl ilkbahar ve sonbahar aylarında yüz binlerce kuş Afrika ve Avrupa kıtaları arasında gidip gelirken; kentin gökyüzünü, ormanlarını, çayırlarını, tarlalarını, sulak alanlarını ve deniz kıyılarını şenlendirirler.

Tarihi binyıllara dayanan kadim kent İstanbul’un bu şenlikli gökyüzüne ait ilk yazılı kayıtlar ancak 1548 yılına kadar inebiliyor.
İstanbul’un Kuşları, günümüze kadar kaynaklara ve bilimsel veri tabanlarına geçmiş 397 kuş türünü tüm detaylarıyla anlatıyor.
Bu rakam, Türkiye’de gözlemlenen toplam 486 kuş türünün yaklaşık yüzde 80’ine denk geliyor.

İstanbul, doğası ve canlılarıyla hayatta kalmak için direniyor.

Bu kadar zengin biyoçeşitliliğe sahip alanların korunması tüm paydaşların öncelikli görevleri arasında yer almalıdır. İstanbul’un doğasını ve kuşlarını tanımak, onları korumanın da en önemli adımı olacaktır. İstanbul’un Kuşları, İstanbul’un gökyüzünde uçmuş tüm kuşlarını tanıtan, kentin doğasını anlatan temel bir kaynak olarak hazırlandı. Sizi bu eserle, kanat takıp gökyüzünde İstanbul’un kuşlarına eşlik etmeye davet ediyoruz…

Yayınevi : İBB Yayınları
Yazar : Kolektif
Barkod : 9786258049336
Boyut : 21.5x26
Sayfa Sayısı : 912
Cilt Tipi : Ciltli
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Yılı : 2022
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
Bu Yazarın Diğer Kitapları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.