İstanbul Öyküleri Antolojisi

68,00 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
100,00 TL
Stok Adedi: 31

Tükendi

Stok Alarmı

"Sivriada`da bir gece; Sait Faik, Sotiri ve Kalafat balığa çıkmış, bir hikâyede yarenlik ediyorlar. Bir kez daha binlerce yılın İstanbul`uyla bir yolculuğa çıkıyoruz. Şehir uskumrusu, levreği, balıkçı reisleri, Evgeniya`sı Bodrum kat meyhaneleri, keşleri, genelevleri, sevda ve firakları ile tam bir şenlik. Abidin Dino büyüleyici üslubuyla Yeditepeli Şehrimizi resmediyor. Peride Celal, Kalpazankaya`nın oralarda bir denizkızı çıkartıyor Angelos`un karşısına. Varsın inanmasın kimse. Oktay Akbal`ın son vapurda rüzgârı taşıyıp getirdiği hüzünlü, neşeli, hicranlı İstanbul şarkıları...

Selim İleri`ye son yazın hüznü, peyzaj gibi duran Kalamış, Esma Hanım`ın kayıkhanesi, Madam Jüliyet, dağılan hayatlar, gizli aşklar, yoksunlar birlikte bir öykü yazdırıyor. Hulki Aktunç iki denize, med ve cezire, lodosa, poyraza, ölüme ve sevdaya Pinilupi Sara`nın gözlerinden bakıyor.

Belki Demir Özlü`nün Beyoğlu`nda dingin bir öğle vaktini, belki çoktan tarihe karışmış Cafe Boulevard`ın akşamüstü keyiflerini seveceksiniz. Üsküdar`ın güvercinleri, Bay Aleko`nun inceliği, Kumkapı`lı iki arkadaşın paylaştığı gök ve deniz yüreğinizi hafifletecek, Kuzguncuk`ta soluklanıp Rumelihisarı`nda tutkulu bir sarıkanat macerasına tanık olacaksınız. Şehir sizi renkleriyle, sesleriyle sarıp sarmalayacak. Bu İstanbul`lardan biri mutlaka sizin İstanbul`unuzdur. Kim bilir belki de siz son İstanbul`sunuzdur."

Yayınevi : İkaros Yayınları
Yazar : Jale Sancak
Barkod : 9789944061162
Boyut : 14x20
Sayfa Sayısı : 248
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.