İstanbul Eğleniyor 1955 - 2023 2. Cilt

328,50 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
365,00 TL
Stok Adedi: 4

Tükendi

Stok Alarmı

İlk cildinde geleneksel Osmanlı eğlencelerini ve genç Cumhuriyet’in eğlence kültürünü konu alan İstanbul Eğleniyor bu kez Levent Kaya Ocakaçan’ın kaleminden günümüze uzanıyor..

1955 yılından günümüze neler yaşandı? İstiklal Caddesi’nde el değiştiren işletme hayatı... Esen twist rüzgârı, kopan rock fırtınası; kapanan meyhaneler açılan diskotekler, kulüpler... Mezenin tadı, hula hoop’un devri... Bir gecede gezilen mekânlar; sosyalleşilip sanata doyulan salonlar, İstanbul’la özdeşleşen aynı zamanda sınırlar aşan festivaller... Ekonomik ve sosyal hareketliliğin “kendine eğlence arayan” topluma etkisi... Ve tabii ki 6-7 Eylül olaylarından, kırılmalardan, çatışmalardan, darbelerden etkilenen bir başka eğlence kültürü. Hepsi bu kitapta yer buluyor kendine.

İstanbul Eğleniyor’da kâh Beyoğlu’nun arka sokaklarında yakalarınızı dikip yürüyecek kâh Boğaz kıyılarında “hoş geldiniz” denilerek karşılanacaksınız. Kâh sinema salonlarında çalan Anadolu Rock esintilerine kulak kabartacak kâh bir müzik festivalinde kendinizden geçeceksiniz. Gülhane Parkı’nda kukla gösterisine tanık olacak, sahne alan isimlere eşlik edeceksiniz... 

 

Yayınevi : İBB Yayınları
Yazar : Levent Kaya Ocakaçan
Barkod : 9786057260512
Boyut : 21.5x26
Sayfa Sayısı : 480
Cilt Tipi : Ciltli
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Yılı : 2023
Cep Boy : Hayır
1. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.