İlk Alevi Kimdir?

62,00 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
100,00 TL
Stok Adedi: 3

Tükendi

Stok Alarmı

1939 Yılında Antakya`da doğdum. 1951 yılında ilk öğrenimimi tamaladıktan sonra Antakya`nın Habib Neccar camiindeki Kuran kursunu bitirip ailemin 250 yıldan beri aile yolu ile gelen dini bilgileri Arapça`yı öğrenmemde aile büyüklerinden faydalandım. Yazdığım bu kitapta insanlığın ve dinin gerektirdiği salih amel üstün ahlak ve medeniyeti özleyenlere içindeki ilahi öğütlerden faydalanacakları umudu ile her akıl ve iman sahibinin gurur duyacağı bir eser sunuyorum. Kitabımdaki bu ilahi emirleri ve medeni sıfatları tatbik eden sevinçle iftihar edip Allah`a şükredeceksiniz. Aksi taktirde hissedeceği noksanları tamamlamaya ve yanlışları düzeltmeye gayret edeneceğine dolayısı ile okuyucularımın her birinin bundan manevi bir haz duyacağı kanısındayım..

Yüce Allah varlığını belirlemek ve içinde yaşadığımız kainatın meydana getiren molekülleri hayata geçirmek için nurundan beş makam yaratmıştır. Mizan, arş, kürsü, levhümahfuz ve kalem bu yüce makamların kimlikleri marifetullah kapısında yazılmıştır. Bu olgu Tevrat, Zebur, İncil, ve Kuran-ı Kerim`in temel anlamlarında defalarca ifade edilmiştir.

Şimdi biz soruyoruz "İlk Alevi Kimdir?" Meleklerin secde ettiği Adem mi? yoksa Yusuf`a secde eden güneş, ay, onbir yıldız (On bir İmam) dan biri mi? bunu arifler bilir. Arif olmaya atlip olalım. Bu kutsal şarap bütün insanlara nasip olsun.

Yayınevi : Can Yayınları (Ali Adil Atalay)
Yazar : Nasreddin Eskiocak
Barkod : 9789757812524
Boyut : 14x20
Sayfa Sayısı : 91
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Yılı : 2014
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.