Bilgi Dedektifleri 5 Yaş - 24 Kitap Set

2.800,00 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
2.800,00 TL
Stok Adedi: 7

Tükendi

Stok Alarmı

“Araştırmacı Çocuk Yetiştirmek” temel felsefesinden hareket ederek 5-6 yaş çocukları için hazırlanan “Bilgi Dedektifleri Eğitim Seti” ile çocukların merak duygularının harekete geçirilerek onların derinlemesine, esnek ve kapsamlı düşünmelerine destek sağlanması amaçlanmıştır. Bu şekilde, motivasyon yaratarak çocukların öğrenmelerinin en üst düzeyde gelişmesine destek sağlanması hedeflenmiştir.

Setin İçindeki Kitaplar;

Çalışma Kitapları (8 Kitap)

Matematik

Çizgi Kitabı

Merak Ediyorum

Felsefe

Özel Günler ve Haftalar

Fen ve Doğa

Görsel Dikkat

Ara Tatil Günlüğü

Tarihimiz

Portfolyo

Bunları Biliyor muydun?

Aile Katılımı

Tatil Eğlencesi

İngilizce

Kes Yapıştır

Yaz Sil


Böylece, çocukların sahip oldukları kapasiteyi de en üst düzeyde kullanabilmeleri mümkün olabilecektir.


2013 yılında yürürlüğe giren MEB Okul Öncesi Eğitim Programı`nda (36-72 aylık çocuklar için) yer alan kazanımlara ve göstergelere ulaşılabilmesi için araç olarak birçok tema ve kavram kullanılmaktadır. Bu çerçeveden hareketle çocukların ilkokula ve hayata geniş bir vizyonla hazırlanabilmeleri açısından
Bilgi Dedektifleri Eğitim Seti hazırlanmıştır.

Bilgi Dedektifleri Eğitim Seti, tüm gelişim alanlarını desteklemesi nedeniyle çok yönlü eğitim seti niteliğindedir.

Set, her biri 48 sayfa olan spiralli 8 kitap, 64 sayfadan oluşan Matematik kitabı, 32 sayfadan oluşan perforajlı Fen ve Doğa kitabı, 32 sayfadan oluşan Görsel Dikkat kitabı, 32 sayfadan oluşan Çizgi kitabı, 48 sayfadan oluşan Kesme kitabı, 16 sayfadan oluşan Felsefe kitabı, 16 sayfadan oluşan Tarihimiz kitabı, 32 sayfadan oluşan Ara Tatil Günlüğü, 24 sayfadan oluşan Merak Ediyorum kitabı, 24 sayfadan oluşan Bunları Biliyormuydun? kitabı, 48 sayfadan oluşan Özel Günler ve Haftalar, 32 sayfadan oluşan Tatil Eğlence kitabı, Portfolyo, 48 sayfadan oluşan perforajlı Aile Katılımı kitabı ve 56 sayfadan oluşan İngilizce Uygulama kitabı olmak üzere toplam 23 kitaptan oluşmaktadır.

Set; etkili öğrenmeleri sağlayabilmek ve çocukları bilinçli teknoloji kullanıcısı haline getirebilmek amacıyla Akıllı Tahta uygulamasına da sahiptir. Çocukların maksimum faydayı sağlayabilmesi için her sayıya başlamadan önce okunarak çocuklarda merak uyandırıp motivasyon yaratmak amacıyla 8 Hikâye kitabı hazırlanmıştır.

Ayrıca, çocukların öğrenmelere hazır olması, zaman zaman da öğrenmelerin pekiştirilebilmesi, müzik ve ritm duygularının gelişimine destek sağlaması amacıyla; set için şarkılar yazılıp bestelenerek Şarkı CD`si oluşturulmuştur. Set, 2013 MEB Okul Öncesi Eğitim Programıyla (36-72 aylık çocuklar için) bire bir uyumludur.

Çocuğun ikinci dilde farkındalık geliştirerek bilinç kazanması için sette yer alan temel kavramları içeren sayfaların adaptasyonunu ile 56 sayfalık bir İngilizce Uygulama kitabı oluşturulmuştur. Ayrıca, bir alan uzmanı tarafından sette yer alan kahramanların kullanıldığı orijinal, her iki sayıya bir büyük boy hikâye kitabı olmak üzere 4 adet İngilizce Big Book Hikâye Kitabı hazırlanmıştır.

Hem İngilizce Uygulama kitabının hem de Big Book Hikaye Kitaplarının telaffuzları profesyonel olarak yapılmıştır. Tamamı akıllı tahta uyumludur.

Öğretmenin sınıfta rahatça kullanabilmesi için, set içinde İngilizcesi olan sayfalara on ikonu konulmuştur. Bilgi Dedektifleri Eğitim Seti`nde, çocukların merakla öğrenmeye başlamaları, onların kendi kendine öğrenmelerini etkili kılmak ve eğlenerek kalıcı öğrenmelerine destek sağlamak amacıyla kendi ilgi alanında ilgi, heves ve merakla bir dedektif gibi araştırma yapan Sekiz Sevimli Kahraman kullanılmıştır.

Bu Kahramanlar, çocukların merakları göz önünde bulundurularak bütünsel gelişimlerine destek sağlamak amacıyla özenle seçilmişlerdir. Sette çıkartmalara ve gerçek fotoğraflara yer verilmiştir. Asetat ve yaz-sil konularak yazma becerilerinin gelişimine destek sağlanmıştır.


Bilgi Dedektifleri Eğitim Seti, çocukların hiçbir gelişim alanını atlamadan bütünsel olarak eğlenceli bir şekilde öğrenmelerini desteklemesi amacı ile hazırlanmıştır. Bu yönüyle set; oldukça kapsamlı bir İlkokula Hazırlık Seti niteliğindedir. Sette yer alan çalışmalar basitten zora doğru sıralanmıştır; kitapların sırayla kullanılması önemlidir.


Set, kendini iyi tanıyan geniş bir dünya vizyonuna sahip, nitelikli, mutlu, nesillerin, geleceğe umutla bakabilen, kendisi olabilen, fark yaratan bireylerin yetişmesi açısından da son derece önemlidir.

Bilgi Dedektifleri Okul Öncesi Eğitim Setinin; araştırmacı, mutlu çocukların yetişmesine katkı sağlaması dileğiyle...

Yayınevi : El Ele İlk Adım Yayınları
Yazar : Özgül Polat
Barkod : 9786056773259
Boyut : 16x24
Sayfa Sayısı : 968
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Yılı : 2022
Cep Boy : Hayır
1. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.