Benzersiz Kızım

221,00 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
260,00 TL
Stok Adedi: 9

Tükendi

Stok Alarmı

Benzersiz Kızım’da, Guadalupe Nettel olağanüstü bir dürüstlükle gündelik hayatı olduğu gibi aktarırken bizleri gerçekten önemli olan yegâne şeyle yüzleştiriyor: yaşam, ölüm ve başkalarıyla aramızdaki ilişkiler. Tüm bunlar, bu romanın inceleyip derinleştirdiği annelik deneyimi üzerinden anlatılıyor. 
Annie Ernaux 

Nettel özgür. Kendine özgü gözü pek bir anlatım tarzı yaratmayı başarmış, dünyada var olmanın eşsiz ve korkusuz bir yolu bu. Günümüz Latin Amerika edebiyatının vazgeçilmez seslerinden.
Enrique Vila-Matas

2023 Uluslararası Booker Ödülü kısa listesine kalan Benzersiz Kızım’da Guadalupe Nettel otuzlu yaşlarında iki kadının hikâyesine odaklanıyor. Alina ve Laura. Hayatlarının akışını aile kurmaktan bağımsız bir şekilde kurgulayan bu iki arkadaştan Laura çocuk istemediğine karar vererek sterilizasyon ameliyatı olurken, Alina anne olma düşüncesine sıcak bakmaya başlayıp hamile kalır. Ancak zaman içinde Alina’nın hamileliğinde birtakım komplikasyonların çıkması ve Laura’nın komşusunun küçük yaştaki oğluyla derin bir bağ kurmaya başlamasıyla birlikte her iki kadın da bu karmaşık duygularla başa çıkmak zorunda kalacaktır. 

Benzersiz Kızım boyunca Nettel nasihat vermekten ve duygusallığa yaslanmaktan kaçınarak keskin bir üslupla annelik, feminizm, şiddet ve insan ilişkileri üzerine çarpıcı bir hikâye anlatıyor. Tüm güçlü romanlar gibi zorlu sorulara yanıt ararken zihinlerimize yeni yeni sorular düşürüyor. 

Yayınevi : Livera Yayınevi
Yazar : Guadalupe Nettel
Barkod : 9786259995472
Boyut : 13.5x19.5
Sayfa Sayısı : 192
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Yılı : 2023
Çevirmen : Ayşe Nihal Akbulut
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.