Bates’in Fizik Muayene ve Anamnez Alma Rehberi

2.461,76 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
4.396,00 TL
Stok Adedi: 3

Tükendi

Stok Alarmı

Tıp eğitiminin farklı bir boyut kazandığı günümüzde, farklı eğitim modellerine rağmen vazgeçemeyeceğimiz fizik muayenenin güncellenmesi, daha anlaşılır hale getirilmesi çok önemliydi. Yeni hekimlere fizik muayenenin öneminin anlatılması ve hekimlik sanatı için vazgeçilmez olduğunun aktarılması bizim için çok değerliydi. Bu amaçla fizik muayenenin temellerini anlatan kitabı tercüme ederek ülkemiz hekimlerinin hizmetine sunuyoruz.
Laboratuvar ve görüntüleme alanında meydana gelen gelişmeler, yeni hastalıkların ortaya çıkması, yapay zekanın giderek yaygınlaşması, malpraktis davalarının artması hekimleri daha defansif yapmaya, daha az fizik muayene, daha çok tetkik istemeye yöneltmiştir. Oysa fizik muayene hekimlik uygulamalarının anamnez ile birlikte en temel ve en faydalı uygulamalarından biridir. Özellikle yeni yetişen genç hekimlerimize fizik muayene ve anamnezin önemini ve etkinliği daha iyi anlatmak gerekmektedir. Güncellenmiş ve kolay anlaşılır fizik muayene uygulamalarını anlatan kitapların değeri daha da artmıştır.
Önceliğimiz ülkemiz hekimlerinin anamnez ve fizik muayenenin püf noktalarını daha iyi öğrenerek iyi hekimlik uygulamalarını başarı ile yapmalarını sağlamaktır. Bu amaçla çevirisini yaptığımız fizik muayene kitabımızın tüm hekimlerimiz için hayırlı olmasını diliyorum.
 
Prof. Dr. Tufan Tükek

Yayınevi : İstanbul Tıp Kitabevi
Yazar : Tufan Tükek
Barkod : 9786257291958
Boyut : 20x27
Sayfa Sayısı : 1244
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Yılı : 2022
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.