Ay ve Işıklar

311,20 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
389,00 TL
Stok Adedi: 39

Tükendi

Stok Alarmı

2013 Man Booker Ödülü
2013 Wall Street Journal En İyi Kurgu Ödülü
2013 Economist Yılın Kitabı Ödülü
2013 Kanada Governor General’s Ödülü
                                                                                                                                 
Gökyüzünü aydınlatanlar, yeryüzünü karanlığa boğanları affetmeyecek…
 
Yeni Zelanda’nın altın madenlerinde servet edinme arayışına giren genç bir adam, Walter Moody. Ayak bastığı bu ülkede Walter Moody daha ilk geceden on iki adamın bir araya geldiği, çok gizli bir toplantıya istemeden tanıklık eder. Bu on iki adam, art arda gerçekleşen bir dizi cinayetin ipuçlarını tartışmak için buluşmuştur: ortadan kaybolan varlıklı bir maden avcısı, kendi canına kıymaya kalkışan bir fahişe ve kaderin en acımasız oyunlarından birini oynadığı zavallı, alkolik bir adam. İşte Moody, birçok kişinin hayatını etkileyen böylesi kanlı bir sırrın içine çekilir. Çözülmeyi bekleyen vahim hadise, gece vakti gökyüzünde görünen yıldızların oluşturduğu motifler kadar karmaşık ve inceliklidir…
 
“Geçmiş yüzyılların güzelliğini üzerinde taşıyan, çözümü zor bulmacalarla dolu, sizi derin bir okuma açlığıyla karşı karşıya bırakacak bir gizem romanı.”
The New York Times
 
“Ay ve Işıklar beni derinden sarstı. Öylesine tuhaf ve vahşi bir dünyaya adım attım ki! Şeytani bir cazibeyle bir araya gelen karakterleri unutmak mümkün değil. Bu eser edebiyatın ve sanatın geleceğiyle ilgili herkese umut verecek…”
Paul Murray
 
“Kararlılığına, cesaretine ve hayal gücünü sayfalara dökme kabiliyetine bakılacak olursa Eleanor Catton’ın büyük ses getirmesine şaşırmamalı.”
Daily Telegraph
 
“Bağımlılık yaratıyor ve normalde gözünüze korkutucu görünebilecek sayfalar bir anda harika bir
rüyaya dönüşüyor.”
Mark Haddon
 
“Bazen önünüze öyle bir roman gelir ki okuduktan sonra tek yapabileceğiniz hayranlık duygusuyla ve takdirle başınızı eğip selam vermek olur, konuşamaz hale gelirsiniz. İşte Ay ve Işıklar da yazarının engin becerisini ortaya döken, bu kategoride bir başyapıt.” Peter Hobbs
 
“Bu dolambaçlı öykünün her bir cümlesi ustalıkla işlenmiş, her bölümün sonundaki zirve, insanı maceranın devamına şahit olmak için dört gözle bekler halde bırakıyor.”
Guardian
 
“Hem göz alıcı hem ürkütücü.”
Observer
 
“Bu hikâyeye karşı koymak çok zor…”
Telegraph
 
“Okuyup bitirdikten sonra fark edeceksiniz ki bir daha sizi bu denli heyecanlandıracak bir eser bulmanız son derece zor.” Independent on Sunday
 
“Bu şaşırtıcı öykünün her bir satırının usta elinden çıkma olduğunu fark edeceksiniz. Gizemin zirveye tırmandığı her bölüm sonunda, bir diğerine geçmek için can atıyor insan!”
 Kirsty Gunn
 
“Entelektüel düzeyde size bildikleriniz sorgulatan, edebî açıdan cüretkârlığıyla otoriteye kafa tutan ancak aynı zamanda kendisinden önce yazılmış, türünün diğer örnekleriyle bir harmoni yaratan eser… Man Booker Ödülü’nün jürisi bu kez bir altın madeni keşfetmiş!”
New York Times
 
“Kendi kategorisinde bir nevi sarsıntıya yol açan her güçlü roman unutulmayanlar arasına girer. Son zamanlarda Eleanor Catton’ın dehasından türeyen Ay ve Işıklar kadar bu tanımı hak edecek başka bir roman yazılmadı. Evet, yazarın aydınlığı güçlü bir etkiyle okuyucuya yansıyor.”
 Jay Parini
 
“Işığın ve gölgenin oyunu… Bu romanı daha otuzuna bile gelmeden yazan Catton’ın yeteneği şimdiden kanıtlanmış oldu.” Independent
 
“Eleanor Catton insanoğlunun içinde bulunduğu trajikomediye güçlü bir umut tınısı da eklemiş. Yalanlar ve bir sis perdesi ardında kalan gerçekler karşısında hayretler içerisinde kalacaksanız. Bu yadsınamayacak bir başarı.”
Globe and Mail
 
“Karşı konulmaz, sizi avucunun içinde tutmayı başarıyor. Büyük bir sırrın çözülmesini sağlayacak, özellikle saklanan bilgiler, ürpertici kehanetler ve ustalığıyla göz dolduran bir anlatım…”
Irish Independent
 
“Ay ve Işıklar, Viktorya Dönemi roman geleneğini Vahşi Batı’yla (Yoksa Güney mi demeli?) buluşturuyor. Afyon kadar bağımlılık yapıcı ve zekice.”
The Times

Yayınevi : Pegasus Yayınları
Yazar : Eleanor Catton
Barkod : 9786053439837
Boyut : 14x21
Sayfa Sayısı : 808
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Yılı : 2017
Çevirmen : Merve Sevtap Ilgın
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.