Ara Nesil Edebiyatı Tarihi

816,00 TL
Yayınevi Liste Fiyatı:
1.200,00 TL
Stok Adedi: 6

Tükendi

Stok Alarmı

Ara Nesil Edebiyatı Tarihi adını taşıyan bu çalışmada, Tanzimat edebiyatıyla Servet-i Fünûn arasında yer alan yüze yakın şair ve yazarın oluşturduğu yeni zevk ve estetikle oluşan edebiyatın panoraması verilmiştir.

Bu nesil bir yandan eski şiire bağlı zevk ve estetiği sürdürürken diğer yandan Batı edebiyatının etkisiyle, ileride Servet-i Fünûn adını alacak olan edebiyat anlayışının zevk ve estetiğini hazırlamaya çalışır.

Eserin Giriş bölümünde Ara Nesil kavramı, tarihçesi ve kadrosu üzerinde durulmuştur. Ardından dönemin edebi hareketleri türler üzerinden değerlendirilmeye tâbi tutulmuştur.

Bu çalışmada Ara Nesil`e mensup 70 şair ve yazar üzerinde durulmuş, bunların bir kısmının biyografi ve eserleri ilk kez bu çalışmada günışığına çıkarılmıştır. Yazarların eserleri ile sanat anlayışları birlikte değerlendirilip ortaya konmuştur.

Okuyucuya dönemin basın hayatının ve edebiyatının genel karakteri hakkında bilgi vermesi amacıyla olabildiğince görsel malzeme de kullanılmış, eserin sonuna bir de albüm eklenmiştir.

Türk okuyucusu kendi edebiyatına mensup kimi yazarların fotoğraf ve resimlerini ilk kez bu çalışmada görme imkânı bulacaktır.

Türk edebiyatının bu önemli devresi Prof. Dr. Ali İhsan Kolcu`nun titiz ve yetkin kaleminden okuyuculara sunulmaktadır.

Yayınevi : Salkımsöğüt Yayınları
Yazar : Ali İhsan Kolcu
Barkod : 9786055160722
Boyut : 17x25
Sayfa Sayısı : 1312
Cilt Tipi : Ciltli
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Yılı : 2018
Cep Boy : Hayır
2. Hamur

Yorumlar

Sonuç bulunamadı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.