sadsad x
asdasd

Zaman Çarkı 2. Cilt: Büyük Av

Robert Jordan

İthaki Yayınları

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • “Zaman Çarkı döner, Çağlar gelip geçer, efsaneleşen anılar bırakır ardında. Efsaneler solarak mit olur ve onları doğuran Çağ yeniden geldiğinde mitler bile unutulur.”

  Fantastik edebiyatın devi Robert Jordan’ın kaleminden çıkan Zaman Çarkı destanı dünya çapında milyonların hayal gücünde yer etti. Ayrıntılı dünyası, en ince detayına kadar düşünülmüş büyü sistemi, gönüllere taht kuran karakterleri Zaman Çarkı’nın okurlar tarafından bu kadar sevilmesinin sadece birkaç sebebi. Zaman Çarkı’nın etkileri, Patrick Rothfuss, Brandon Sanderson, Brent Weeks gibi günümüzün en büyük fantastik yazarlarının eserlerinde görülebilir.

  Terkedilmişler serbestti. Valere Borusu gerçekti ve Ölüler uykularından uyanıyordu. Kehanetler gerçekleşmeye başlamıştı ama Aes Sedai’nin gerçek Yenidendoğan Ejder ilan ettiği genç çoban Rand al’Thor bu gerçekten kaçmaya çalışıyordu.

  Hepsi ta’veren olan Rand al’Thor, Mat Cauthon ve Perrin Aybara efsanevi Valere Borusu’nu düşmanın elinden almak için Shienar askerlerine katılırlar. Bu sırada, Egwene al’Vere, Nynaeve al’Meara ve Elayne Trakand, Aes Sedai’nin yöntemlerini öğrenmeye başlamak için Tar Valon’daki Beyaz Kule’ye giderler. Uzak bir toprakta ise tuhaf bir grup insan batı kıyısını istila etmeye başlar. 

  Ejderha, bir kez daha zamanın rüzgârlarında havalanacak.

  “Zaman Çarkı, fantastik edebiyatın yeniden tanımlanmasını sağladı.” –George R. R. Martin

  “Robert Jordan’ın eseri, bir nesil fantastik edebiyat yazarı için ilham veren, ufuk açıcı bir etkiye sahip.” –Brent Weeks

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Ocak 2022
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 14 x 23 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Orijinal Dili : İngilizce
  Sayfa Sayısı : 656
  Barkod : 9786057762412

  Katkıda Bulunanlar

  Çevirmen Adı
  Gamze Sarı

  Yazar Adı
  Robert Jordan

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.