sadsad x
asdasd
Yeni

Superman Klan’ı Dağıtıyor

Gene Luen Yang

Epsilon Yayınevi

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • 1946 yılı. Genç yaştaki Roberta ve Tommy Lee, aileleriyle birlikte Çin Mahallesi’nden ünlü kahraman Superman’in şehri Metropolis’in merkezine taşınıyor. Roberta evde kalmayı tercih ederken Tommy dışarıda hızla arkadaş ediniyor. Daha sonraysa aile, bir gece uyandığında Yanan Haç Klanı’nın evlerini kuşattığını görüyor! Superman duruma müdahale ediyor ancak gizemli bir yeşil taşa maruz kaldığı için zayıf durumda. Roberta ve Tommy, Superman’in Klan’ı dağıtmasına yardım edebilecek mi?

  1940’lardaki “Yanan Haç Klanı” isimli radyo tiyatrosundan esinlenen New York Times çoksatan yazarı Gene Luen Yang (American Born Chinese, Boxers and Saints, The Terrifics, New Super-Man) ve çizerler Gurihiru (Avatar: The Last Airbender, The Unstoppable Wasp), bize göçmenlik, güçlüklerle savaşmak ve yurt bulmakla ilgili yıllanmış bir hikâye sunuyor.

  “Lee ailesinin (ve tabii ki Superman’in) cesareti, her yaştan okura uçabilseler de uçamasalar da tıpkı onlar gibi açık sözlü olma ve adaletsizliğe karşı koyma ilhamını verebilir.”

  —Jason Reynolds, New York Times’ın çoksatan listesinde 1 numaradaki All American Boys kitabının yazarı

  “Superman’i kendinden bir şeyler bulabildiğin bir karakter hâline getiren şey, Superman Klan’ı Dağıtıyor gibi hikâyeler.”
  —Newsweek

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Haziran 2022
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 16 x 24 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Orijinal Dili : İngilizce
  Sayfa Sayısı : 240
  Barkod : 9786254141669

  Katkıda Bulunanlar

  Çevirmen Adı
  Buse Özlem Bay

  Editor Adi
  Nihan Alak

  Resimleyen Adı
  Gurihiru

  Yazar Adı
  Gene Luen Yang

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.