Yeni
ürün

SİVAS MİLLİ MÜCADELENİN 108 GÜNÜ

VAHDETTİN ENGİN - ŞEFİK MEMİŞ
70,00 TL
Saat 14.00’e kadar olan siparişleriniz aynı gün, 14.00’den sonraki siparişleriniz bir sonraki iş günü kargoya teslim edilir.
Kısa Ürün Açıklaması

Eser, Mustafa Kemal Atatürk’ün Millî Mücadele’yi başlatmak için Anadolu’daki önemli duraklarından biri olan Sivas’a geldiği 2 Eylül 1919 tarihinden ayrıldığı 18 Aralık’a kadar 108 gün boyunca hangi hadiselerin yaşandığını, yerli-yabancı gazetelere ve kaynak kitaplara dayanarak kronolojik olarak anlatmaktadır.

 • Ürün Detayları
 • Açıklama
 • İade ve Teslimat
 • Taksit Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Döküman
 • Kitabın adı: Sivas-Millî Mücadele’nin 108 Günü

   

  Yazar: Vahdettin Engin – Şefik Memiş

   

  Editör: Turgut Yüksel

   

  Dil: Türkçe

   

  Sayfa Sayısı: 399

   

  Ebat: 19,5 x 27 cm

   

  Baskı Yılı: 2019

 • Değişim için göndereceğiniz ürün / ürünler kullanılmamış,kirlenmemiş,tadilat görmemiş olması kaydı ile,aksesuarları,varsa hediyesi,varsa kolisi (zarar görmemiş halde) teslim aldığınız tarihten itibaren en geç 14 gün içerisinde (Abiye ürünlerde süre 24 saattir) ürün ileberaber gelen faturanın arkasındaki değişim formunu eksiksiz doldurarak faturaların her ikinushasınıda,teslim aldığınız kargo firması MNG Kargo ve Aras Kargo ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. Değişimde (kampanyalı ürünler hariç) tüm kargo ücretleri firmamıza aittir.
 • Bir belgesel niteliği taşıyan elinizdeki bu kitap, Mustafa Kemal Paşa’nın memleketi düşman işgalinden kurtarıp Cumhuriyet’i kurma yolunda attığı adımların belki de en önemlisini ifade etmektedir. Millî Mücadele planlanırken, gelecekte oluşturulacak Cumhuriyet’in ilk fikirleri Sivas’ta ortaya konulmuştur. Kongre 8 gün sürmüştür ama toplamda Sivas’ta geçirilen 108 gün, memleketin geleceğini şekillendirmiştir. Bir yandan İstanbul Hükûmeti’ne karşı özgürlük mücadelesi verilirken, aynı zamanda memleketi işgal eden ülkelere karşı taviz verilmeden direnme kararı alınmıştır. 4 Eylül 1919 tarihinde başlayan Sivas Kongresi öyle şartlarda yapılmıştır ki insanın bundan etkilenmemesi mümkün değildir. Örneğin, Anadolu’da delegelerin ceplerinden toplanan parayla yemek masrafları kıt kanaat karşılanırken, bazı dönemlerde çaya ve kahveye şeker alacak para dahi bulunamamıştır.

  İşte bu eser, yokluk ve kuşatılmışlık hâli içinden çıkan bir direniş ve bağımsızlık mücadelesi olarak da nitelendirilebilecek olan Sivas’ta “108 günü” kronolojik bir sırayla, sanki bir film gibi gün gün detaylı olarak ele alıyor. Oldukça titiz bir doküman taramasından, sıkı bir araştırmadan geçen bu çalışma, o dönemi tüm yönleriyle görmemizi sağlıyor.

  Türk milletinin işgallere boyun eğmeyeceğini ve Atatürk’ün “Ya İstiklal Ya Ölüm” prensibinin millet tarafından da benimsendiğini gözler önüne seren bu tarz çalışmaları desteklemenin, Cumhuriyet’e ve onu kuranlara karşı büyük bir vefa borcu olduğuna inanıyoruz. Bu vesile ile Millî Mücadele’nin 100. yılını yaşadığımız 2019 yılında, bir kez daha Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve Cumhuriyet’in kurucularını şükran ve minnetle anıyoruz.

  Eser, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı Millî Mücadele Dönemi’nin yol haritasının çizildiği önemli yönetim merkezlerinden biri olan ve fevkalade kararların alındığı Sivas’a Mustafa Kemal Atatürk’ün geldiği 2 Eylül 1919 tarihinden ayrıldığı 18 Aralık’a kadar bu şehirde geçen günleri tarihî belge ve kaynaklara dayanarak kronolojik bir şekilde okuyucuya aktarmaktadır.

  Kitapta Millî Mücadele’nin başlangıcından Sivas Kongresi’ne kadarki süreci anlatan ayrıntılı bir giriş bulunmakta ve eserin sonunda sonuç metnine yer verilmektedir. Yaklaşık 60 kaynağın kullanıldığı ve 400 sayfa olan kitapta, görsel malzeme olarak gazete kupürlerine ve fotoğraflara yer verilmiştir

Sosyal Medyada Paylaş
Kampanya
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.