sadsad x
asdasd
 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Yaşamı anlamlandırmanın mutluluğu

  Bize çocukluğumuzdan beri çok gülersek ardından mutlaka üzüleceğimiz öğretildi. Fakat mutluluk ve sevinç bizi daima ileriye taşır!

  Sevinç adını verdiğimiz, varoluşumuzun temelini oluşturan duygu, hayatı anlamlandırmanın duygusudur. Hayatımızda kendimize bir amaç edindiğimizde ve yaşamımızı sahip olduğumuz değerlere göre yönlendirdiğimizde sevinçle dolup taşarız. 

  Mutluluğu ise daima rahatlıkla özdeşleştiririz. Oysa rahatlık bize haz getirdiği müddetçe sevinç duyma kapasitemiz azalır. Sevinç, çaba, dikkat ve konsantrasyonun bir getirisidir. Mücadele edip hedeflerimize ulaştığımızda sevinç hemen yanı başımızda biter. Doğada yürüyüş yapmak, zıplamak, koşmak, dans etmek, şarkı söylemek, sevdiklerimizle vakit geçirmek… Bütün bunlar sevincin kaynağıdır. 

  Bu kitapta sevincin kökenini, fizyolojisini, hormonlarımızın ve kendimizi ifade ediş biçimlerimizin sevinci nasıl etkilediğini göreceğiz. Neşenin yaşamımıza kattıklarının farkına varıp bu deneyimleri nasıl zenginleştirebileceğimiz üzerine alıştırmalar yapacağız. 

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Aralık 2021
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 13.5 x 21 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Orijinal Dili : Fransızca
  Sayfa Sayısı : 216
  Barkod : 9786254102554

  Katkıda Bulunanlar

  Çevirmen Adı
  Çiğdem Büyükataman Guetta

  Editor Adi
  Esril Bayrak

  Yazar Adı
  Isabelle Filliozat

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.