sadsad x
asdasd

Sayı Büyücüsü

Leyla Karaca

Onur Kitap

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Yeryüzünde yaşayan hiç kimsenin, hatta büyüklerin bile bundan haberi yoktu ama dünyadaki tüm sayıları ve tüm saatleri kontrol eden biri vardı. Sayı Büyücüsü Mano! Belki artık bu gerçeği birilerinin öğrenmesi iyi olur.

  Bir milyon kilometrekarelik yüzölçümüne sahip Tanrı Dağları'nın binlerce kilometre yüksekliğindeki zirveleri görünmez saraylarla doludur. İşte sayı büyücüsü Mano'nun sarayı bunlardan biriydi. İç içe geçmiş sayılardan oluşan bu saraydaki saat kulesinde, var olan tüm sayıların ruhu koruma altındaydı.

  Ölümsüz ve zengin olmak isteyen vezirler kendi aralarında bir plan yaparak saat kulesinden Altı'nın ruhunu sadece iki saatliğine almak isterler. Amaçları göğün altıncı katına çıkabilmektir. Mano'nun veziri Utaman ve Harfler Şehri'nin melikesi Aybüke Sultan'ın veziri Bagatur, Altı'yı almak isterken yanlışlıkla dokuzu alırlar. Durun durun, yoksa Altı mıydı?

  Sayıların sonsuzluğu aşkına ölümsüzlüğün sırları yoksa sayılarda mı gizli? Sahi yoksa sayılar canlı mı? Çocuklar, sayı büyücüsü Mano'yu tanıdıkça sayıları daha çok sevecek ve farkında olmadan sayılarla dost olacaklar. Çarpım tablosunu daha kolay öğrenecek, matematik dâhilerini tanıyacaklar. Eğlenceli, komik, sıra dışı ve fantastik serüvenle çocukların matematik ve muhakeme yeteneğini geliştiren macera dolu, eğlenceli bir roman...

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Kasım 2019
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 13.5 x 19.5 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Sayfa Sayısı : 144
  Barkod : 9786052141410

  Katkıda Bulunanlar

  Yazar Adı
  Leyla Karaca

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.