240,00 TL
Saat 14.00’e kadar olan siparişleriniz aynı gün, 14.00’den sonraki siparişleriniz bir sonraki iş günü kargoya teslim edilir.
Kısa Ürün Açıklaması

Resmemaneti/İstanbul Büyükşehir Belediyesi Resim Koleksiyonu adlı eser, Büyükşehir Belediyesinin bünyesinde topladığı, tarihî ve sanatsal açıdan son derece kıymetli resim koleksiyonlarını tanıtmaktadır. Bu koleksiyonlar, üslupları ve özgünlükleriyle uluslararası sanat camiasında şöhret kazanmış Türk ressamlarının yağlı boya, sulu boya, gravür teknikleriyle meydana getirdikleri portre, natürmort, manzara ve farklı temaları içeren resimlerinden oluşmaktadır.

 • Ürün Detayları
 • Açıklama
 • İade ve Teslimat
 • Taksit Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Döküman
 • Kitabın adı: Resmemaneti

   

  Hazırlayan (Küratör): Mehmet Lütfi Şen

   

  Editör: H. Halit Atlı

   

  Dil: Türkçe

   

  Sayfa Sayısı: 280

   

  Ebat: 24,5x30 cm

   

  Baskı Yılı: 2018

 • Değişim için göndereceğiniz ürün / ürünler kullanılmamış,kirlenmemiş,tadilat görmemiş olması kaydı ile,aksesuarları,varsa hediyesi,varsa kolisi (zarar görmemiş halde) teslim aldığınız tarihten itibaren en geç 14 gün içerisinde (Abiye ürünlerde süre 24 saattir) ürün ileberaber gelen faturanın arkasındaki değişim formunu eksiksiz doldurarak faturaların her ikinushasınıda,teslim aldığınız kargo firması MNG Kargo ve Aras Kargo ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. Değişimde (kampanyalı ürünler hariç) tüm kargo ücretleri firmamıza aittir.
 • Sanat eserleri, bir ülkenin kimlik kartları ve hazineleri değerinde olan; duygu, düşünce ve hayal dünyasına yeni ufuklar açan yaratıcı nitelikteki yapıtlardır. Medeniyetimizde sanatçılar her zaman el üstünde tutulmuş, onlara gerekli destekler sağlanarak sanat değeri yüksek eserler vermeleri sağlanmıştır. Sonrasında da bu eserler koleksiyon hâline getirilerek muhafaza edilmiş ve uygun yerlerde sergilenmiştir.

  Osmanlı Devleti’nde 1869 yılında Müze-i Hümayun’un kurulmasıyla başlayan tarihî eserleri saklama, depolama, koruma, kaydetme ve düzenli sergileme çalışmaları, 1881 tarihinde Osman Hamdi Bey’in müzeye müdür olarak atanmasından sonra daha yoğun bir şekilde devam etmiştir. İlerleyen dönemlerde Anadolu’nun bazı şehirlerinde de koleksiyonlar toplanmış ve yeni sergi salonları açılmıştır.

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Resim Koleksiyonu, bünyesinde bulundurduğu sanatçılar ve eserlerini kapsamına alması nedeniyle büyük önem taşımaktadır. Sanatımızın tarihini yazan sanat hareketlerini, sanatçıları, dönemlerini ve eserlerini kapsamına alan bu değerli koleksiyon, bu çalışma vesilesiyle sanatseverlerle paylaşılmaktadır. Koleksiyonerlerin ilgi odağı hâline gelen, araştırmacıların mutlak başvuru eserlerini kapsamına alan bu çalışma, sanatın üstün örneklerini yapan sanatçıları

  sanatseverlere ve ruhu sanattan geçen herkese tanıtmayı hedeflemekte, özellikle de gençlerin ve daima genç kalmayı seçenlerin sanatımızın değerlerine odaklanmalarını hedeflemektedir.

  Koleksiyonlarda; Tevfik Fikret’in ünlü Sis şiiri için Abdülmecid Efendi’nin fırçasından çıkan tablo, yine Abdülmecid Efendi’nin yaptığı Abdülhak Hamit ve Recaizade Mahmud Ekrem portreleri, Feyhaman Duran’ın betimlediği Osmanlı padişahları, Tanzimat Fermanı, Mustafa Kulları’nın Galata Köprüsü resmi, Halil Paşa’nın Kahire ve Boğaziçi peyzajları, Zeki Kocamemi’nin Atatürk’ün Cenaze Töreni isimli tasviri, İbrahim Çallı’nın ilk Atatürk Portresi gibi paha biçilemeyen eserler yer almaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş
Kampanya
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.