Resimli Belgelerde Topkapı Sarayı

  Topkapı Sarayı Müzesi, özellikle albümleri ve minyatürlü yazmaları bakımından dünyanın sayılı koleksiyonlarından birine sahiptir.Kitapta Topkapı Sarayı’nın bölümlerini ve çeşitli törenleri konu edinen minyatürlerin yanında, İstanbul’a gelmiş sanatçıların gravürlerine ve son dönem cam fotoğraflarına yer verilmiştir. ... Devamı
  20.00TL
  18 Ocak Cuma günü Kargo’da

  Ürün Açıklamaları

  Topkapı Sarayı Müzesi, özellikle albümleri ve minyatürlü yazmaları bakımından dünyanın sayılı koleksiyonlarından birine sahiptir.

   

  Hemen hemen tüm Osmanlı padişahları kitaba, özellikle sanat eseri niteliğindeki el yazma ve minyatürlü eserlere büyük ilgi göstermişlerdir. Bir yandan saray atölyelerinde eşsiz resimlerle süslü el yazmaları hazırlanırken, bir yandan da İslam dünyasının diğer yörelerinde hazırlanmış eserler Osmanlı Devleti’nin sarayında, padişahın hazinesi için toplanmıştır.

   

  Eserlerde, padişahların tahta çıkış törenleri, elçi ziyaretleri, sünnet düğünleri, seferler, savaş tasvirleri gibi konular işlenmiştir. 

  Kitapta Topkapı Sarayı’nın bölümlerini ve çeşitli törenleri konu edinen minyatürlerin yanında, İstanbul’a gelmiş sanatçıların gravürlerine ve son dönem cam fotoğraflarına yer verilmiştir. 

  Ürün Özellikleri

  Barkod Numarası 9786054595334
  Dili Türkçe
  Basım Yılı 2013
  Basım Yeri İstanbul
  Yazar Adı Hilmi Aydın
  Ebat 165x240
  Sayfa Sayısı 203
  Kağıt Kuşe
  Kapak Karton
  Baskı Numarası 1
  Basım Ayı Mart

  Taksit Koşulları


  50-100 TL tutarda alışverişlerinize World özellikli kartlara özel 2-3-4 taksit imkanı

  100-300 TL tutarda alışverişlerinize World özellikli kartlara özel 2-3-4-5 taksit imkanı

  300TL ve üzeri alışverişlerde World özellikli kartlara özel 2-3-4-5 + 4 taksit imkanı

  50TL ve üzeri alışverişlerde Maximum özellikli kartlara 3 taksit imkanı

  İade Koşulları


  Siparişinizi tamamen iptal etmek veya değişiklik yapmak istiyorsanız müşteri temsilcilerimizle görüşmeniz veya bu konu ile ilgili iletişim kısmında belirtilen adresimize e-posta göndermeniz gerekmektedir. Siparişin kısmen karşılandığı durumlarda müşteri bilgilendirilir ve bu sipariş için müşterinin isteği doğrultusunda işlemler yapılır.


  Satın alınan ürün veya hizmetin iade şartları 6502 sayılı tüketicinin korunması hakkındaki kanuna uygun olarak düzenlenmiştir. Üründe, imalat hataları varsa (forma eksikliği, forma karışıklığı, basılmamış sayfalar... gibi) tüketicinin ürünü iade etme ve yenisini talep etme hakkı vardır. Ürün iadesi konusunda müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilir veya iletişim bilgilerinde belirtilen mail adresimize konu ile ilgili mesajınızı gönderebilirsiniz.


  İade adresimiz:
  İstanbul Kitapçısı Merkez
  Tel:(0212) 558 11 26-27
  Adres:Zeyrek Mah.ibadethane Arkası Sok. No:10 Fatih- İstanbul


  Bunun dışındaki durumlarda aynı yasaya istinaden “alıcı tarafından ambalajı açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.) ve basılı ürünlerde (Kitap, dergi vb.),” iade veya cayma sözkonusu değildir.

  İlişkili Ürünler

  Topkapı Sarayı

  18.00TL

  1720 Şehzâdelerin Sünnet Düğünü Sûr-ı Hümâyûn

  80.00TL

  Uygarlıklar Beşiği Kent Belleği

  50.00TL

  İstanbul’un 100 Görülecek Yaşanacak Yeri

  25.00TL

  En Son Gezdiğiniz Ürünler

  Resimli Belgelerde Topkapı Sarayı

  20.00TL