Yeni
ürün

REŞAD EKREM KOÇU HAYATI VE ESERLERİ

ERDEM YÜCEL
18,50 TL
Saat 14.00’e kadar olan siparişleriniz aynı gün, 14.00’den sonraki siparişleriniz bir sonraki iş günü kargoya teslim edilir.
Kısa Ürün Açıklaması

1905-1975 yıllarında İstanbul’da yaşamış olan Reşad Ekrem Koçu’nun hayatını, eğitim ve yayın mücadelesini ve eserlerini konu alan eser, Koçu’nun yakın arkadaşlarından olan sanat tarihçisi Erdem Yücel tarafından kaleme alınmıştır.

 • Ürün Detayları
 • Açıklama
 • İade ve Teslimat
 • Taksit Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Döküman
 • Kitabın adı: Reşad Ekrem Koçu Hayatı ve Eserleri

   

  Yazar / Hazırlayan: Erdem Yücel / Fatih Dalgalı

   

  Editör: H. Halit Atlı

   

  Dil: Türkçe

   

  Sayfa Sayısı: 184

   

  Ebat: 16,5x24 cm

   

  Baskı Yılı: 2019

   

 • Değişim için göndereceğiniz ürün / ürünler kullanılmamış,kirlenmemiş,tadilat görmemiş olması kaydı ile,aksesuarları,varsa hediyesi,varsa kolisi (zarar görmemiş halde) teslim aldığınız tarihten itibaren en geç 14 gün içerisinde (Abiye ürünlerde süre 24 saattir) ürün ileberaber gelen faturanın arkasındaki değişim formunu eksiksiz doldurarak faturaların her ikinushasınıda,teslim aldığınız kargo firması MNG Kargo ve Aras Kargo ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. Değişimde (kampanyalı ürünler hariç) tüm kargo ücretleri firmamıza aittir.
 • Yeryüzünün, tarihin, kültürün ve mimarinin en birikimli şehirlerinden olan İstanbul, ilk dönemlerden beri kayıt tutulan, hatırat yazılan ve envanteri çıkarılan büyük bir müze ve arşiv kenti özelliğini taşımaktadır. Osmanlı’nın son ve Cumhuriyet’in ilk devirlerinde şehrin geçirdiği değişim ve dönüşümle bu kayıtlar daha da önemli hâle gelmiş, şehrin tarihî ve sosyal dokusuna ilişkin yazılan her yazı değerli sayılmıştır. İstanbul’u bahsettiğimiz yönleriyle kayda geçiren kişilerden biri de, bu kent için yazdıkları azımsanmayacak derecede olan Reşad Ekrem Koçu’dur.

  Bir İstanbul âşığı olan Reşad Ekrem Koçu, 1905 yılında İstanbul’da doğmuş, 1975’te yine bu şehirde vefat etmiştir. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesini bitirdikten sonra farklı liselerde tarih öğretmenliği yapan, pek çok dergi ve gazetede yazdığı yazılarla Türk insanına tarihi sevdiren Koçu; ilginç ve renkli kişiliği, dostluğu, insanlara sevgisi ve İstanbul’a olan derdi ile son dönemin en önemli şehir tarihçilerinden biri olarak tanınmaktadır.

  Yazdığı onlarca köşe yazısı ve kitaplarının haricinde Reşad Ekrem Koçu, özellikle büyük emeklerle çıkardığı İstanbul Ansiklopedisi’yle bilinmektedir. İstanbul’un güzellikleri, coğrafyası, mimarisi, tarihî şahsiyetleri, sokakları, mahalleleri, semtleri, yangınları, depremleri, ihtilalleri, cinayetleri, aşk maceraları ve halkın giyim kuşamına varıncaya kadar kendi deyimiyle “şehrin kütüğünü” çıkarmaya çalışan, bunda da bir ölçüde muvaffak olan Koçu, ansiklopediyi tamamlamak için babasından kalan evini bile satmış, ancak eserini bitirmeye ömrü vefa etmemiştir.

Sosyal Medyada Paylaş
Kampanya
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.