sadsad x
asdasd

Nizami'ce Öykü & Masal

Nizamettin Uca

Zengin Yayıncılık

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Cami minaresinden yayılıp insanları sessizliğe boğan sela bir Müslümanın Allah’ın rahmetine kavuştuğunun haberini veriyordu.

  Günlerden Cuma olmadığına göre başka ne olabilirdi ki? Selayı işiten ahali merak ve endişe ile müezzinin yanık sesine kulak kabartıp piyangonun kime vurduğunu öğrenmek için pür dikkat kesilmişti. Ölenin ismi anons edildiğindeyse hemen her kesin dilinden güzel sözler dökülmeye başlamıştı. Çünkü ölen kişi kasabanın ileri gelenlerinden Hacı Mehmet ağa idi. Hacı Mehmet ağa kasaba halkı tarafından hayırsever, cömert, dürüst bir insan olarak bilinir ve hemen hemen herkes tarafından çok sevilirdi.

  Hiç kimseye herhangi bir kötülük yaptığına şahit olunmamış, vakit namazlarını eksiksiz kılmaya çalışan dini bütün bir Müslümandı. Hani derler ya “mübarek nesli tükenmeye yüz tutmuş Kelaynak kuşu gibi” cinsinden muhterem biri idi işte.

  Nizamettin Uca bu kitabında Anadolu insanının bam teline dokunacak hikâyeleri akıcı ve sade bir şekilde anlatarak adeta yürekleri okşamıştır. Yazarın manzum olarak yazdığı yerel masallar hem okuyucuya hem de dinleyicisine kadim bir keyif verecektir.

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Ocak 2018
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 13.5 x 21 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Sayfa Sayısı : 104
  Barkod : 9786052315071

  Katkıda Bulunanlar

  Yazar Adı
  Nizamettin Uca

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.