sadsad x
asdasd

Manşet - Türkiye Konuşuyor

İpek Özbey

Kırmızı Kedi Yayınevi

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • İpek Özbey “röportaja gidiyorum” dediğinde bilirdim ki bir manşet geliyor. Yine bilirdim ki o manşet haftaya damgasını vuracak ve gündem olacak. İpek beni hiç yanıltmadı. Hürriyet’te haftalık röportaj için İpek’i görevlendirmekle ne kadar doğru bir karar verdiğimi bu kitabı elime aldığımda bir kez daha anladım.

  Fikret Bilâ - Eski Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni

  Bazı mülakatlar zaman ve koşullar ne kadar değişse de, kalıcı metinler olarak belleklerde, literatürde, arşivlerde yerini alır. Bu gruptaki mülakatlar daha sonra yapıldıkları dönemleri anlamak açısından tarihçiler, araştırmacılar, toplumbilimciler açısından önemli referans metinler oluştururlar. İpek Özbey’in mülakatlarını bu grupta değerlendirmemiz gerekir.

  Sedat Ergin - Eski Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni

  İpek Özbey’in birçok röportajcıdan farkı hayatını gazeteciliğe vermiş olmasıdır. Bu kitabı okurken karşınızda mesleğin her mecrasında uzmanlaşmış, çilesini çekmiş, fedakâr ve usta bir ismin olduğunu hatırlayın. Türü tükenmekte olan gerçek bir gazetecinin…

  Çınar Oskay - Eski Hürriyet Yan Yayınlar Yönetmeni

  İpek Özbey, Hürriyet’te birlikte çalıştığımız dönemde her hafta önceden iyi çalışılmış 2-3 farklı öneri ortaya koydu. O hafta için karar verdiği kişi ve konuda en doğru sorularla röportajını yaptı. Röportajları sıklıkla Hürriyet’te manşette yer aldı.

  Vahap Munyar - Eski Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni

  Neredeyse her sabah Cumhuriyet’in kapısından ilk giren isimdir İpek Özbey. Türkiye’nin gündemini değiştiren soruların altında günler öncesinden başlayan hazırlık, çalışma ve emek gizlidir. Manşet’te değerli bir basın emekçisinin büyük alınteri var.

  Aykut Küçükkaya - Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Ekim 2021
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 13.7 x 23 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Sayfa Sayısı : 280
  Barkod : 9786052988961

  Katkıda Bulunanlar

  Yazar Adı
  İpek Özbey

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.