Z Raporu Dergisi Sayı: 29 Ekim 2021

Kolektif

Z Raporu Dergisi Yayınları

%25 indirim
17,00 TL 12,75 TL

Ekonomi dergisi Z Raporu’nun ekim sayısının kapağı “Fiyatlandırma Gerçeği” başlığını taşıyor. Derginin yeni sayısı gazete bayii ve seçkin kitabevlerinde yerini aldı.

Küresel salgınla tüm dünyada fiyatlama dengeleri bozuldu. Pandeminin etkisini atlatmaya çalışan Türkiye, gıdada üretici ve tüketici fiyatları arasında açılan makas sorunu ile karşı karşıya kaldı. Aylık ekonomi dergisi Z Raporu ekim sayısında enflasyonun etkilerini araştırdı, fiyatlarda oluşan makasın sebebini araştırdı, ‘Fiyatlama Gerçeği’ başlığıyla kapağına taşıdı.

Üretici De Tüketici De Mağdur
Pandemi şartları ve son yıllarda daha fazla hissedilmeye başlayan küresel ısınmanın olumsuz etkileri, tarımsal üretimin stratejik önemini artırıyor. Birçok ülke gibi Türkiye’de de tarım üretimindeki sıkıntılar, hammadde ve üretimdeki kısıtlar nedeniyle maliyet artışları yaşandı. Gıda fiyatlarında yüzde 30’ları bulan yükselişler tarla ve market rafı arasındaki farkı yeniden gündeme taşıdı. Dünyadaki enflasyon eğilimi fiyat artışlarına neden olsa da, birçok uzman üreticiden tüketiciye gelene kadar ortaya çıkan lojistik sorunların fiyat farklılığının derinleşmesine neden olduğunu söylüyor.

İklime Dirençli Şehirler Zamanı
Orman yangınları, seller, kuraklık ve alışagelmişin dışında hava olayları ile artık geleceğin değil, günümüzün sorunu haline gelen iklim değişikliği şehir planlama konusunda çok daha fazla çaba göstermemiz gerektiğini hatırlatıyor. Önümüzdeki 20 yılda küresel ısınmayı 1,5 dereceye sınırlandırmanın artık mümkün olamayacağı belirtilirken, bu durum daha fazla sel, daha fazla orman yangını, hava koşullarında daha fazla dalgalanma yaşayacağımız anlamına geliyor. Şehirlerin iklime dirençli hale dönüştürülebilmesi için gerekli düzenlemelerin bir an önce yapılması şart oldu. İnsanlık sorunlarının takipçisi Z Raporu, bir kez daha okurun karşısına, gündeme damga vuran özel bir çalışmayla çıktı.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ekim 2021
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 20,50 x 27,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Sayfa Sayısı : 148
Barkod : 3990000002929
Facebook Twitter Instagram
SALACAK