Yol Türküleri

Orhan Kural

Dinç Ofset

%30 indirim
11,11 TL 7,78 TL
Tükendi

Bu gezi kitabını, altmış yetmiş yıl önceleri bir yandan klarnet çala çala mahalle aralarında dolaşarak bakır sini içinde satılan o renk renk macunlara benzettim. Ülkeler ile bulundukları coğrafyalar da renk renkti.

Orhan Kural, 1950 yılında İstanbul'da doğdu. Orta  öğrenimini Kadıköy Manarif Kolejinde tamamlayan Kural, 1972'de İTÜ Maden Fakültesi'ni bitirdi. Mayıs 1973'te, burslu olarak okuduğu New York Columbia Üniversitesi'nden Maden Yüksek Mühendisi, Eylül 1978'de ise İTÜ Maden Fakültesinden kömür kimyası dalında 'Doktor' ünvanını aldı. Biri İngilizce olmak üzere, kömürle ilgi üç kitabın editörlüğünü yaptı. Kural, farklı ülkeleri anlattığı 15 gezi kitabı ve "Bu Kitap Başka" adlı bir anı kitabı yayımladı. Matematik kitabı ise 2004 yılında okurlarıyla buluştu. Gezi anılarını ve deneyimlerini verdiği çok sayıda konferanslarla anlatan ve saydam gösterileri yapan Kural, Türkiye'nin değişik yerlerinde ve yurt dışında, 37 kişisel fotoğraf sergisi açtı. Seksen bir il, yüzlerce ilçe ve 70'e yakın ülkede ekoloji bilincini geliştirmek amacı ile bir dünya rekoru olduğuna inandığımız 5500'e yakın konferans verdi.

Farklı gazete ve dergilerde köşe ve gezi yazıları sürekli yayınlanmaktadır. Değişik kanallarda on beş yıldır radyo ve televizyon programları hazırlayıp sunan Kural, film ve dizilerde ayrıca tiyatro oyunlarında da rol aldı. İngilizce, Almanca ve İtalyanca bilen Orhan Kural, bugüne kadar gezdiği 234 ülkeyle, "Modern Evliya Çelebi" olarak da tanınmaktadır. Kural, on dört yıldır Türkiye Gezginler Derneği (Kulübü) Kurucu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

2003 yılı ortalarında Benin Fahri Başkonsolosluğu'na atanan Kural, halen Vanuatu Fahri Konsolos Yardımcısı ve İTÜ Maden Mühendisliği Bölüm ve Anabilim Dalı Başkanıdır. Bunun yanında 'Bağımlılığa ve Sigaraya Hayır Derneği' Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmaktadır.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ocak 2015
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 13,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 210
Barkod : 9786054318070

Katkıda Bulunanlar

Editör
Reha Eray

Kapak Tasarım
Yeşim Çakin

Düzelti - Redaksiyon
Korkut Özelsü

Genel Yayın Yönetmeni
Reha Eray

Facebook Twitter Instagram
SALACAK