Yenilenen Yenilmez

Bilal Zemin

Aralık Kitap

%30 indirim
12,00 TL 8,40 TL
8 adet stoklarımızda

"Toplumsal yenilenme için kişisel yenilenmeye zaman ayıran, iradesi, fikri, vicdanı hür fertler dünyanın her yerindeler. Onlar, kendi etki alanlarında yaşadıkları toplumun barındırdığı aksaklıklara çözümler üretirler. Onlar toplumsal sorunların çözümü için gerekli kaynakları biraraya getirirler. Sorunlara duyarlı olduklarını eylemleriyle ve söylemleriyle ortaya koyarlar. Daha yaşanabilir bir dünya için yaptıkları, kendi varlıklarını (beceri, bağlantı, deneyim, para vs...) topluma faydalı olma uğruna harcarlar.

Toplumu yenilemek için kendilerini yenilerler ve sosyal değer üretirler. Toplumda çözülmesi gereken problemler için sürdürülebilir yaklaşımlar geliştirirler. Sorunlar karşısında umutsuzluğa kapılıp yenilmezler. Yeni modeller geliştirir, iyi uygulamaları modeller ve inovatif yapılar kurarlar. Tüm bunları takdire şayan bir gönüllülülde yaparlar. Yenilenelim, gelişelim, değişelim ama niçin? Sorusuna yanıtları nettir.

Dünya günden güne hızla bozuluyor olabilir. Adaletsizlik, vicdansızlık ve merhametsizlik ayyuka çıkmış olabilir. Lakayt; liyakatten üstün ve daha fazla ilgi görüyor olabilir. Hatta tepeler kendilerini dağ sanıyor olabilir. Bizim işimiz ümitleri canlı tutmak, yaşamak ve yaşatmak diyen yüzbinlerce iyi yürekli insan var. Amacı zarar vermek olanın tek ihtiyaç duyduğu şey, güçtür. Geri kalan her şey sevgiyle mümkündür. Keşke herkes içtenlikle sevse, samimice bağışlasa ve büyü bir hazla iyilik yapsa!

Ne mutlu! İyiliği teşvik edip, kötülükten alıkoyana!

Ne mutlu! Yaşatana, bozguna uğratmayana,

Ne mutlu! İncitmeyene ve aldatmayana!

Ne mutlu! Kendini Yenileyen, yenilmezlere!"

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ocak 2017
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 172
Barkod : 9786058421974

Katkıda Bulunanlar

Editör
Suat Hayri Küçük

Kapak Tasarım
Pınar Yıldız

Genel Yayın Yönetmeni
Rıdvan Özalp

Katkıda Bulunan (İçerik)
Meral Gök

Facebook Twitter Instagram
HAYDARPASA