Ulusal Müziğimiz

Teknik,Analiz,Bestecilik

Erol Sayan

Boyut Yayın Grubu

%35 indirim
100,00 TL 65,00 TL

Türk müziğinin yaşayan önemli bestekârlarından Erol Sayan sadece eserleri ile değil, aynı zamanda Türk müziği üzerine yaptığı çalışmalarla da tanınıyor. Ulusal Müziğimiz isimli bu kitap okuyucu için, Sayanın Türk müziğine baktığı pencereyi netleştiren, onun tavrını ve bu tavrın Türk müziğindeki yansımalarını gözler önüne koyan bir çalışma. Türk müziğinin kökleriyle kurduğu ilişkiyi zemine seren, bu zeminin üstüne bir müzik tarihini yerleştiren Ulusal Müziğimiz, çeşitli tartışmalara ışık tutarken, kenarda kalmış ama belirleyici detayları odağına alarak bulanıklığı dağıtıyor.

Çok sayıda bestesi ve yaptığı teorik çalışmalarla Türk müziğine yön veren ustalar arasında anılan Erol Sayanın teknik düzeyde aktardığı bilgiler, Ulusal Müziğimizi profesyoneller için vazgeçilmez bir kaynak haline getiriyor. Ancak bu yalnız profesyonelleri ilgilendiren bir kitap olduğu anlamına gelmiyor, aksine, konuya sadece ilgi duyanlar için de o derece değerli bir çalışma.

Kitabın alt başlığındaki teknik, analiz ve bestecilik vurgusu Ulusal Müziğimizin okuyucuya vaadlerini sıralıyor adeta. Erol Sayanın geniş birikimini aktardığı 668 sayfalık kitapta, aynı zamanda 201 bestenin notaları da yer alıyor.

Bu kitap; ulusal müziğimizle ilgili cevapsız soruların çoğaldığı bir dönemde yayınlanan ve usûl vuruşlarında disiplin, makam anlatımları ve seyirlerindeki farklılık, teknik bilgilerde noksanlık ve analiz konusunda detaylı görselliği bünyesinde barındıran bir müzik kitabıdır.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : 2010
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 22,00 x 29,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Sayfa Sayısı : 688
Barkod : 9789752307483

Katkıda Bulunanlar

Genel Yayın Yönetmeni
Bülent Özükan

Katkıda Bulunan (İçerik)
Murat Öneş

Facebook Twitter Instagram
HAYDARPASA