Turizm İşletmeleri

Burhanettin Zengin, Şehnaz Demirkol

Değişim Yayınları - Ders Kitapları

%20 indirim
42,00 TL 33,60 TL
10 adet stoklarımızda

Bu kitapta, turizm işletmelerinin derinlemesine incelenmesinden ziyade, turizm sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin türleri, özellikleri ve yönetim yapılan hakkında özlü fakat kapsamlı bilgiler verilmeye çalışılmıştır.

Bu amaçla hazırlanan kitap toplam 13 bölümden oluşmaktadır: Kitabın 1. Bölümünde; genel işletmecilik ve turizm kavramları hakkında genel bilgiler verilmiştir. 2. Bölümde; genel olarak seyahat işletmeleri, Tur Operatörleri, Seyahat Acentaları, turistik ürünler ve dağıtımı hakkında bilgilere yer verilmiştir. 3. Bölümde; Otel İşletmeleri, türleri ve organizasyonel yapıları hakkında bilgiler sunulmuştur. 4. Bölümde; Turistik konaklama işletmeleri bünyesinde ve/veya bağımsız faaliyet gösteren yiyecek-içecek işletme türleri ile ilgili konular anlatılmıştır. 5. Bölümde; Turizm olgusunun temelinde var olan ve yer değiştirmeyi sağlayan ulaştırma ve ağırlıklı olarak havayolu işletmeleri ile ilgili bilgiler sunulmuştur. 6. Bölümde; Turizm sektörü açısından ülkemizde henüz önemi tam olarak anlaşılamamış deniz turizmi işletmeleri hakkında bilgiler, yeni bir bakış açısı ile verilmiştir.

7. Bölümde; kitaba yeni eklenmiş bölüm olup, turizm açısında giderek Önemi artan araç kiralama işletmeleri hakkında detaylı bilgiler verilen bir bölümdür. 8. Bölümde; kitabımıza yeni eklenmiş bir bölüm olup, rekreasyon ve animasyon işletmeleri ile çalışma alanları hakkında bilgiler bulabileceğiniz bir bölüm olarak tasarlanmıştır. 9. Bölümde; kitaba yeni eklenen bölümdür ve bu bölümde Sağlık turizmi tüm boyutları ile ele alan bilgilere yer verilmiştir. 10. Bölümde; Kongre ve Fuar organizasyonu yani toplantı turizmine hizmet eden işletmelerin anlatıldığı kitaba yeni eklenen bir bölüm olarak tasarlanmıştır. 11. Bölümde; Tamamlayıcı turizm işletmelerine değinilmiştir. 12. Bölümde; Turizmin uluslararası boyutunun büyük bir önem arz etmesi sebebiyle bu alanda faaliyet gösteren uluslararası turizm işletmeleri ele alınmış ve açıklayıcı bilgilere yer verilmiştir. 13. ve son bölümde ise; ilk 12 bölümde ifadesini bulan turizm işletmelerinin ürettikleri mal ve "hizmetlerin pazarlanmasına yönelik bilgilerin sunulması amacıyla turizmde pazarlama anlayışı ve stratejileri konularına yer verilmiştir.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : 2015
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 16,50 x 23,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 572
Barkod : 9789756267240
Facebook Twitter Instagram
TOPKAPI