Suret

Cengis T. Asiltürk

A7 Kitap

%40 indirim
25,00 TL 15,00 TL
3 adet stoklarımızda

Suret, Doğu’nun kadim hikâye etme geleneği ile Batı’nın resimden sinematografiye uzanan imge olarak suret görüsünü benliğinde yoğurmuş, o nevi şahsına münhasır Rüstem Efendi’nin büyüleyici serüveni…

“Anlatım tekniği kusursuz... Geçmiş bilinciyle capcanlı… O ne yapılırsa yapılsın asla kaçılamayacak olan kodlanmış belleğin, hafıza soy kütüğünün, tenimizde ve tinimizde derin çizgiler bırakarak günbegün bizi kendisinden uzaklaştırmayı zor da olsa başaran hayatın resmini çizecek kadar görsel kurgunun, sinematografik panoramaların hakkını vermiş.”

- Duygu Seçkin, Varlık

“İşte bu sözlerle anılan Sırlanmış Zamanın Gölgesinde adlı romanın yazarından, Suret... Sırlanmış Zamanın Gölgesinde ve Ölüyaprak Vuruşu romanlarını aynı kişinin yazdığına beni kimse inandıramaz.”                                                                                                        

- Çetin Altan

“Ölüyaprak Vuruşu, 1980’ler Türkiyesi’nde kentsoylu bir ailenin romanı. Görüntüleri, imgeleri, atmosferi Theo Angelopoulos sinemasının büyüleyiciliğini taşıyor. Benzerlerinden farklı, şaşırtıcı bir roman bu.”

- Çetin Öner

“Cumhuriyet Kitap’ta, Sırlanmış Zamanın Gölgesinde için, ‘Ateşe atılanların romanı bu...’ denilmişti. Ölüyaprak Vuruşu, ‘Masumiyetini korumaya çabalayan Güneyli ailesinin romanı...’; Sırlanmış Zamanın Gölgesinde romanı için, ‘Hayat, tuhaf bir gösteri gibi bu romanda; masallar kadar büyüleyici ve düşsel...’ Mağarada yaşayan, küf kokan insanla Paris’te okumuş, parfüm kokan insan yan yana... Bu, son yılların iyi romanlarından.”

- Kemal Ateş, Hürriyet Gösteri

Cengis T. Asiltürk, insanlığın o tuhaf gösterisini anlatmayı Suret romanıyla sürdürüyor…

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Mart 2018
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 293
Barkod : 9786056823237

Kategoriler

Katkıda Bulunanlar

Editör
Suat Hayri Küçük

Genel Yayın Yönetmeni
Arzu Sandal

Facebook Twitter Instagram
EMIRGAN